Anglický olomoucký týden, vyrážíme k poháru

SK Sigma Olomouc FK Jablonec
MOL Cup, ČF st 4. 3. 2020, 17:00

V prvním březnovém týdnu budou mít naši fotbalisté pořádně napilno. Radova družina se ve středu představí na Hané, kde bude bojovat v rámci čtvrtfinále poháru MOL Cup o postup se Sigmou Olomouc už mezi nejlepší čtveřici týmů.

Duel budí pozornost i proto, že už v sobotu na sebe oba týmy narazí na stejném místě znovu v rámci 24. kola FORTUNA:LIGY. Olomoucký kouč přiznává, že hrát dvakrát se stejným soupeřem není zrovna ideální. „Není příjemné hrát dvojzápas s jedním mančaftem. Jablonec je navíc mužstvo, které se pohybuje na čele tabulky a svou kvalitu má. První je na řadě pohárový zápas, což bývá trochu atypické utkání. Výhodou ale je, že hrajeme doma. Až poté se budeme zabývat sobotním ligovým duelem. Rozhodně nás nečeká jednoduchý soupeř, sledovali jsme jejich zápasy v Ostravě i teď s Plzní, kdy hráli velmi dobře,“ říká před prvním kláním kouč Sigmy Radoslav Látal. Olomoucký obránce Martin Sladký si uvědomuje, že tuzemský pohár je jedna z možností, jak se dostat do Evropské ligy. „Je to nejkratší šance, jak se do Evropy dostat a my se o to budeme snažit, pro postup uděláme maximum. Je pravda, že se moc nestává, aby dva týmy spolu hrály dvakrát v jednom týdnu. Ale jestli si dobře pamatuji, tak podobná situace tu už byla před třemi lety, a taktéž to bylo s Jabloncem. Je to prostě los, s tím nic neuděláme,“ dodává Sladký a má ve svých vzpomínkách pravdu. Jablonec si tehdy pod vedením dnešního asistenta Zdeňka Kluckého vystřílel na Andrově stadionu na podzim 2017 postup po hokejové přestřelce 4:3 a nakonec dokráčel až do finále soutěže, kde prohrál s pražskou Slavií.

Jablonec přikládá tuzemské pohárové soutěži každoročně velkou váhu. I proto tým zůstane na Hané mezi oběma zápasy a nebude se vracet zpět do Jablonce. Náš lodivod Petr Rada před středečním čtvrtfinálovým utkání MOL Cupu velí k postupu. „Do Olomouce jedeme s tím, že chceme postoupit. Je to jiná soutěž a je to specifické tím, že hrajeme s Olomoucí dvakrát po sobě. S tím se nedá nic dělat, bylo to tak nalosované. Pohár by byl lepší doma, ale jedeme ven. Budeme se snažit, abychom postoupili. Olomouc má poměrně formu, ale pohár je jiná soutěž, tak uvidíme, jak to dopadne,“ říká před středečním duelem trenér Jablonce Petr Rada. Jeho svěřenci doma sahali na body proti Plzni, zejména ve druhém poločase hrál náš tým více než dobře, bohužel to na bodový zisk proti druhému týmu tabulky nestačilo. „Může to být povzbuzení pro hráče, ale že jsme hráli dobře, za to si nic nekoupíme. Zápas jsme prohráli. To je to, co jsme měli po zápase trochu v hlavách. Ale myslím si, že hráči to, že hráli dobře, sami vědí. I lidi nás povzbuzovali a viděli, že jsme chtěli vyhrát a hráli dobrý fotbal. Ale tohle je jiná soutěž, má jiné parametry. Je krátká doba na to, abychom se dali do kupy, máme nějaké hráče ťuklé, takže je teď důležité, abychom se na to dobře připravili a zítra v pět hodin to zvládli," dodává jablonecký kouč.

Jak oba týmy došly do jarního čtvrtfinále? Hanáci nejdříve po výhře 5:1 v Rosicích, doma pak vyzráli na druholigové soupeře, Líšeň 4:2 a Duklu Praha 4:0. Náš Jablonec doma udolal druholigové Brno 3:2 a postup do jarní části si vybojoval po výhře 2:0 v prodloužení na půdě prvoligové Opavy.

Středeční pohárový duel pošle jeden z týmů do osudí pátečního losu semifinále MOL Cupu.

Utkání začíná ve středu 4. března od 17 hodin na Andrově stadionu v Olomouci

Rozhodčí: Julínek - Podaný, Novák