Asi nám tu není souzeno, smutnil Rada

FC Viktoria Plzeň FK Jablonec
FORTUNA:LIGA, 9. kolo po 16. 9. 2019, 18:00

Smutný z těsné porážky na hřišti favorizované Plzně byl jablonecký kouč Petr Rada. Vstřelit dva góly na hřišti Viktorie by při určité konstelaci mělo na body stačit.

Lodivod domácích Pavel Vrba si mohl po zápase zhluboka oddechnout, jeho svěřenci dokázali dvakrát zvrátit nepříznivý vývoj a nakonec se radovali z těsného vítězství. „Podle mého to bylo nadstandardní utkání. Obě mužstva převedla moc hezkých momentů. Cením si toho, že jsme dvakrát otočili vývoj a vstřelili i vítězný gól. Obě mužstva hrála výborné utkání, nevím, jestli se s tím ztotožňujete vy jako novináři, ale já jsem to tak viděl. Každá výhra je pro nás cenná. Jablonec je mužstvo, které hraje o poháry a hraje nahoře. Byla to přímá konfrontace o přední příčky. Odehráli tu výborné utkání. My jsme měli trochu víc štěstí, ale to tak někdy bývá,“ konstatoval po zápase kouč Viktorie.

Bez bodů se z vypjatého zápasu na západě Čech vrací družina Petra Rady. „Dnes jsme prohráli, domácí trefili dvě střely, které nepadají každé kolo a moc k vidění zrovna nejsou. Vstoupili jsme do toho dobře, chtěli jsme být aktivní. Šli jsme do vedení, posledních patnáct minut první půle jsme ale ztráceli balony a domácí toho využili vyrovnáním. Gól do šatny byl pro nás nepříjemný, ale střela Kalvacha byla opravdu nádherná. I po změně stran jsme drželi balon a soupeře daleko od naší branky a povedlo se nám vstřelit druhou branku Holíkem. Pak přišla penaltová situace a domácí z ní vyrovnali. Další gól jsme dostali po krásné střele Kopice. Snažili jsme se, trochu jsme to otevřeli. Měli jsme tam závary a střely. Pak už to domácí rozkouskovali a výhru už udrželi. Je to smutné, protože jsme dvakrát vedli v Plzni. Odehráli jsme jedno z lepších našich utkáních. Při nějaké konstelaci by to na body mělo stačit. Podobně jsme tu bodům byli ještě blíž letos na jaře v nadstavbě. Asi nám to tu není souzeno,“ smutnil Rada a připustil, že utkání přineslo i dost emotivních výstupů. „Bylo tam hodně soubojů, emocí. Ale nemyslím si, že to utkání bylo o tolika kartách, kolik jich bylo uděleno,“ dodal po skončení zápasu trenér Jablonce.