Až moc jsme zalezli, litovali Schranz a Martinec

DAC Dunajská Streda FK Jablonec
5:3
2. předkolo UEL, 1. kolo čt 17. 9. 2020, 20:45

Rozhodujícím zlomovým momentem včerejšího zápasu v předkole Evropské ligy byl inkasovaný gól na 3:3 pět minut před koncem. V pozápasových rozhovorech se na tom shodli stoper Jakub Martinec a dvougólový útočník Ivan Schranz.

Dvougólový Ivan Schranz: Nechali jsme se až moc zatlačit

Do konce zápasu scházelo pět minut, vedli jsme, ale přesto nakonec postupuje soupeř. Co se v tom závěru přihodilo na hřišti?

Vyhrávali jsme 3:2, možná to bylo takové přirozené, že jsme se zaměřili víc na bránění. Možná jsme se nechali až moc zatlačit a to byla ta chyba.

Vypadalo to, jako byste přestali v závěru hrát.

Možná jsme trochu podvědomě začali výsledek bránit. Trochu víc jsme cukli a zalezli. Dunajské Strede jsme nechali víc prostoru, aby mohli hrát.

Po vyřazení je nálada prachbídná.

Je to samozřejmě zklamání. Dneska to byl takový bláznivý zápas nahoru dolů, padlo hodně gólů. Dali jsme tři góly venku, i proto je škoda, že jsme nepostoupili.

Padlo osm branek, opravdu to byl bláznivý zápas se špatným koncem pro nás.

Prohrávali jsme ze začátku, pak jsme to dokázali otočit, zase jsme šli do vedení a všechno se vyvíjelo v náš prospěch. Zlomilo se to asi u vyrovnávacího gólu, tam nás to asi rozhodilo a šlo to s námi dolů.

Vstřelil si dvě branky našeho týmu, druhá z nich byla z penalty, věděl jsi dopředu, kam budeš kopat?

Rozhodl jsem se až v poslední chvíli, díky bohu to tam padlo. Škoda, že to nevyšlo postupově.

Dunajská Streda potvrdila pověst útočného týmu.

Mají výborný mančaft a výborné fanoušky. Asi jsme měli trochu výhodu, že tu dneska neměli své příznivce. Je potřeba soupeři pogratulovat a popřát mu ať se mu daří. Bohužel, my se dnes loučíme.

Jakub Martinec: Až moc jsme zalezli

Kubo, pro tebe osobně to byla premiéra na evropské scéně, jak ten zápas na tebe působil?

Bylo to úplně něco jiného. Je to vidět, že to není to česká liga ani druhá liga, kterou jsem hrál loňský rok. Hráči na této úrovni jsou více kvalitní, a to bylo na trávníku znát. Je to v pohybu, v jiném tempu. Česká liga je kvalitní liga, je vidět, že i na Slovensku to má kvalitu. Dunajská Streda je silný soupeř. V Evropské lize na jednoduchého soupeře nenarazíte, musíte přejít i přes tyto soupeře, když chcete jít dál a to se nám bohužel nepodařilo.

Vyčítáš si inkasovaný gól na 2:2?

Tam to byla samozřejmě moje chyba. Snažil jsem se toho hráče předskočit a vyhrát balon. Tady jsou prostě chytří hráči. Tohle je moment, který rozhoduje. Bohužel, teď už to vrátit nemůžu. Bylo to u branky na 2:2, prostě chyba.

Dvakrát jsme dokázali utkání otočit na svou stranu, přesto jsme v závěru vedení neudrželi. Čím si to vysvětluješ?

Když jsme dali na 2:1 a pak zase na 3:2, tak máte v hlavách, že nesmíte dostat gól. Myslíte na to, že to ubráníte, když už jste to takhle dokázali otočili. Těžko se to hodnotí, takovéto zápasy prostě musíme zvládat, jestli chceme jít dát. Je to špatné.

Srazilo nás vyrovnání na 3:3 definitivně do kolen?

Asi jsme až moc zalezli. Jsme zkušení hráči na to, aby nás to neovlivnilo. Přes Dunajskou Stredu jsme chtěli jít dál, ale bohužel. Fotbal jde dál, pokračujeme hned v pondělí zápasem v Mladé Boleslavi, kam si pojedeme pro tři body.

Domácí pak v následném prodloužení dohrávali v euforii a náš tým už na dostřel jejich branky prakticky nepouštěli.

Ono je to těžké na hlavu. Takový zápas, když oni otočí. My jsme ho samozřejmě také otočili, ale jim se po vyrovnání na 3:3 v 85. minutě hrálo stoprocentně líp než nám. Myslím si, že my máme kvalitní tým na to, abychom takové momenty zvládali a dovedli to do úspěšného konce. To se nám bohužel nepodařilo.