B-tým je v přípravě, kouč zůstane bez asistenta

Rezervní tým FK Jablonec přezimoval na vedoucím místě třetiligové tabulky a už nyní se pod bedlivým dohledem kouče Jaroslava Vodičky pilně chystá na jarní část ČFL, která odstartuje v půlce března.

Protože třetiligová soutěž skončila netradičně už s posledním říjnovým dnem, připravil kouč Vodička svým svěřencům takzvané tréninkové bloky. „Soutěž skončila relativně brzo. Hráčům jsme nemohli dát dva a půl měsíce volna. Měli jsme tam takové tréninkové bloky, kdy jsme třeba čtrnáct dní trénovali a poté měli týden volna a takto se to opakovalo. Poté měli hráči i třítýdenní volno, dostali individuální tréninkové plány a sešli jsme se opět na začátku ledna a najeli na to zostra,“ přibližoval náplň posledních měsíců a týdnů kouč jablonecké rezervy. „Opět jsme se sešli 10. ledna. Jedeme teď hrubou přípravu. Na hřišti moc nejsme, za to v terénu a posilovně ano. Jako zpestření máme přípravné zápasy. Ten první už tuto sobotu 22. ledna od 11 hodin na umělé trávě v Břízkách s Pěnčínem. Další týden hrajeme s Kolínem a následující týden odehrajeme dvojzápas s třetiligovým Královým Dvorem a Velkými Hamry. Všichni hráči by v těchto zápasech měli odehrát stejnou minutáž. Poté bych kádr trochu zúžil, protože už se bude blížit start soutěže a vrátí se nám někteří hráči, kteří jsou nyní s A-týmem,“ říká kouč.

Kromě hráčů, které si vzal kouč Rada k přípravě do kádru ligového A-týmu, Vodičkův tým prozatím nikdo neopustil. „Vzali jsme si asi šest dorostenců z U19 a z U16 jsme si vytáhli Voldána. Na něj jsme měli doporučení od jeho trenéra a dobré reference, tak jsme si ho vzali, aby i on okusil, co je to dospělý fotbal. A musím říct, že jsem zase strašně rád. Všichni dorostenci přišli připravení po kondiční stránce a zatím to zvládají,“ těší přístup nových tváří zkušeného kouče. Kádr pro jarní část ČFL se zkoriguje až na začátku února. „Po pátém únoru to zúžíme, někdo asi odejde a někdo se vrátí zpátky do dorostu,“ prozrazuje Vodička.

Jediným oslabením vedoucího týmu ČFL tak zůstává odchod asistenta trenéra Tomáše Čížka, který se přesunul k ligovému kádru a vedení B-týmu zůstalo na samotném hlavním kouči Jaroslavu Vodičkovi. „Myslím si, že to je dobrý a logický krok, kdo jiný by tam měl být, než Číža. Já jsem měl poté za úkol si vybrat nového asistenta, ale zjistil jsem, že to je složitá situace. Chtěl jsem někoho, kdo má minulost spjatou s Jabloncem. Oslovil jsem třeba Milana Fukala, který bohužel míří asi jiným směrem, než k trénování. Oslovil jsem i dalšího kolegu, ale ten zase nemohl z rodinných důvodů. Nakonec jsem se rozhodl, že už nikoho hledat nebudeme a poradíme si z vlastních zdrojů. Asistenta mít nebudu, nápomocni mi budou zkušení hráči Vošáhlík s Divišem. Oni dál budou plnit roli hráčů, ale co se týká tréninkového procesu, budou se podílet na rozcvičkách a přípravných cvičení, tak jak to viděli u Číži. Takto jsme se o to prozatím podělili a do léta to takto i zůstane,“ prozradil v průběhu zimního drilu hlavní kouč jablonecké rezervy Jaroslav Vodička.