B-tým
srpen

B-tým zvládl generálku vítězně

Svěřenci trenéra Jaroslava Vodičky odehráli v sobotu dopoledne poslední přípravné utkání před ostrým startem třetí ligy. Rezervu Bohemians Praha 1905 porazili v Břízkách 5:3.

Úvod zápasu nabídl hned dvě zajímavé situace. V první minutě byl Jablonec blízko vedoucího gólu ve velké šanci, ale obrana Bohemians situaci uhasila. Po brejku na druhé straně získali hosté výhodu rohového kopu a otevřeli skóre zápasu, když se trefil Le Tuan. Ještě hůře bylo později, když se hosté dostali Vránou po chybě obrany Jablonce do vedení 2:0. Jablonecký tým to ale nepoložilo a začala stíhací jízda. Nejprve snížil Nikolas Daníček na rozdíl jedné branky a Dominik Breda vyrovnal na 2:2. Chvíli před poločasem mířil pěknou střelou z vápna opět Nikolas Daníček a Jablonec rázem vedl 3:2. V závěrečné minutě prvního poločasu přišla nepřesná přihrávka brankáři Jablonce a hosté se dostali do velké šance. Adam Richter v brance Jablonce na samostatný únik hostujícího útočníka vyzrál a udržel vedení Jablonce.

Do druhého poločasu poslal trenér Jaroslav Vodička několik čerstvých hráčů, mezi kterými byli také Michal Černák a útočník Tomáš Dočekal. První jmenovaný si po zhruba sedmdesáti minutách hry navedl míč na střelu z dálky a tvrdou ranou poslal míč s odrazem od země do branky hostů – 4:2. Jablonec měl ve druhém dějství více ze hry a z lepšího pohybu vyplynula také pátá branka Jablonce. Brankář Bohemians zachraňoval u rohového praporku míč, aby neměl Jablonec výhodu rohového kopu, jeho spoluhráči ho však nechali osamoceného v těžké situaci, kterou vyřešil kopem do autu. Daníček rychle hodil míč do vápna, kde číhal Tomáš Dočekal a pokusem z voleje mířil přesně do odkryté branky – 5:2. V závěru zápasu se hráči Bohemians ještě dočkali pokutového kopu po faulu brankáře Vajnera. Penaltu proměnil Ogiomade na konečných 5:3.

„Začátek utkání nám nevyšel. Měli jsme v první minutě šanci, nedáme to. A paradoxně soupeře pustíme do vedení 2:0. Ne, že by si to soupeř vypracoval, my jim to normálně odevzdali. Asi bych neočekával, že to udělají zkušenější hráči. Musíme to pak dohánět, podařilo se to otočit na 3:2. Ale hráli jsme proti velmi dobrému, agresivnímu a běhavému soupeři. Ale nemělo by se nám stávat, že nám takhle utečou na 2:0,“ hodnotí duel trenér Jaroslav Vodička. „Musím říct, že naši kluci pracují velice dobře, na soustředění jsme vypadali i herně dobře. Je sice špatné, že to bylo 0:2, ale otočili výsledek. To také o něčem svědčí. S přístupem hráčů a fotbalovostí jsem spokojený,“ dodal trenér Jaroslav Vodička.

Následující víkend již startuje pro náš tým ČFL a představí se na hřišti v Chlumci nad Cidlinou.

FK Jablonec B - Bohemians Praha 1905 B 5:3 (3:2)

Branky: Daníček, Breda, Daníček, Černák, Dočekal - Le Tuan, Vrána, Ogiomade.

Jablonec: Richter (Vajner) - Helm (Štěpánek), Váňa, Koblížek, Skuhravý (Buchlovský) - Haitl, Rozkovec (Pour), Breda (Munzar), Daníček, Peřina (Černák) - Velich (Dočekal).