Béčko bere na úvod bod z Chlumce

FK Chlumec nad Cidlinou FK Jablonec
1:1
FORTUNA ČFL B, 1. kolo ne 1. 8. 2021, 10:15

Bod po remíze 1:1 přivezli dnes fotbalisté jablonecké rezervy z pažitu ambiciózního Chlumce nad Cidlinou. Všechny branky padly na východě Čech už v první půli, Jablonec poslal do vedení hned v úvodu Werani, za domácí srovnával Labík.

V deštivém počasí nastoupili jablonečtí fotbalisté i s hráči, kteří neměli zápasové vytížení v sobotním ligovém klání v Boleslavi – Vajner, Holík, Vaníček i Čvančara odehráli většinu zápasu. Do vedení šli Jablonečtí hned z první vážně situace ve 2. minutě zápasu, z levé strany hřiště poslal do vápna domácích výborný centr kapitán Skuhravý a Werani hlavou k tyči nezadržitelně skoroval.

Pak musel předvést svůj um náš brankář Vajner, ten si nejdříve poradil s nájezdem útočníka domácích a brzy poté u tyče vyrazil i pěkné zakončení z voleje. Na opačné straně hřiště mohl po Holíkové přízemní pobídce vápnem navýšit naše vedení Rozkovec, ale v rozhodující moment mu nevyšel na zadní tyči dobře krok k zakončení. Po půlhodině hry se Chlumci povedlo srovnat, do vápna poslal dobrý balon Bastin, napoprvé ještě Vajner míč stačil vyrazit, domácí pak ale dokázali míč znovu centrem vrátit do vápna a neobsazený Labík hlavičkou o zem pod břevno srovnal na 1:1!

V závěru půle těsně minul branku Chlumce technickým obstřelem Rozkovec, domácí odpověděli nebezpečnou střelou z otočky. Ránu kapitána Bastina bravurně vyboxoval Vajner.

V druhém poločase mohli jít do vedení znovu Jablonečtí, rohový kop Daníčka totiž přizvedl Skuhravý k Čvančarovi, který zády k brance hlavičkoval do břevna! Čtvrt hodiny před koncem vykopli zakončení Čvančary domácí z branky a následný technický pokus Daníčka minul cíl o decimetry.

Remízový zápas hodnotil z naší strany asistent hlavního kouče Tomáš Čížek. „Věděli jsme, že nás zde čeká těžké utkání, předchozí dva zápasy jsme prohráli. Začátek jsme měli dobrý a šli jsme rychle do vedení. Ale pak jsme od toho trochu ustoupili, domácí vyrovnali a podržel nás i brankář Vajner. Také v druhém poločase měly oba týmy šance, my možná trochu víc. Výhra by byla lepší, ale i remízu bereme,“ dodal k zápasu asistent jabloneckého trenéra.

FK Chlumec nad Cidlinou - FK Jablonec B 1:1 (1:1)

Branky: 33. Labík - 2. Werani

Sestava FK Jablonec B: Vajner – Holík (75. Štěpánek), Vošahlík, Koblížek, Skuhravý - Werani (65. Diviš), Munzar, Rozkovec, Vaníček (75. Kinčl) - Daníček, Čvančara (75. Torfiq)