Béčko porazilo Bohemians gólem v závěru

Bohemians Praha 1905 FK Jablonec
0:1
FORTUNA ČFL B, 5. kolo ne 29. 8. 2021, 10:15

Fotbalisté B týmu FK Jablonec zajížděli v neděli do Uhříněvsi, kde se postavil proti Bohemians Praha 1905 v rámci 5. kola FORTUNA ČFL. O vítězství Jablonce se postaral v závěru Kinčl, jehož střelu si srazil do sítě Jirsa.

První šanci si vytvořila Bohemka, když se důrazný Musil prosadil proti obránci a přihrávkou pod sebe našel Sochora, ovšem forvard pálil pouze do boční sítě. Další střela byla k vidění po dvaceti minutách hry. Míč měl v držení Vacek a navedl si ho až za hranici šestnáctky, odkud vypálil, ale pokus zkušeného záložníka lapil brankář Vajner. Za hostující Jablonec pro změnu o chvilku později pálil Smejkal, ale branku Valeše přestřelil. V závěru prvního poločasu ještě měli hosté k dispozici rohový kop, ovšem z něj nezahrozili, a tak hlavní sudí zakončil úvodní dějství za bezbrankového stavu.

Zkraje druhé půle se ovšem stav duelu měnit mohl. K balonu se totiž prodral Nykrín, ačkoliv byl tísněn obráncem, tak zvládl zakončit, ale střela jen proletěla kolem pravé tyče branky Bohemians. O chvíli později uháněl Osmančík vstříc brance Vajnera, avšak ve velké příležitosti ho vychytal vybíhající gólman Vajner. Téměř z ničeho mohl udeřit Jablonec. Proti noze totiž dostal míč Daníček, ale proti jeho ráně na přední tyč se skvěle vytáhl Valeš, který ji vyrazil. Záhy odpověděl Zeman, když od poloviny hřiště postupoval s míčem. Nakonec střílel z dvacetimetrové vzdálenosti, jenže mimo tři tyče. Na startu závěrečné desetiminutovky byl hned dvkrát ve velké šanci Diviš. Nejprve hlavičkoval na přední tyči, avšak Valeš skvělým reflexem balon vyrazil. Po následném rohovém kopu si právě Diviš připravil míč ke střele, jíž ale výborně vyrazil na roh brankář Klokanů.
Tlak Jablonce ale přeci jen měl vítězné vyvrcholení. Čerstvý Kinčl pak měl na šestnáctce čas připravit si míč ke střele, kterou zastavila až síť po tečování Jirsy a Jablonec vedl 1:0. Tento stav vydržel až do závěrečného hvizdu.

Vítězné utkání hodnotil asistent hlavního kouče Tomáš Čížek. „Odehráli jsme hodně dobré utkání. Povedlo se nám navázat na výkon v derby s Libercem. Soupeř nebyl jednoduchý, byl hodně běhavý a poctivě bránil. Hrálo se na těžkém terénu, hřiště bylo hodně pod vodou. Ale i přesto jsme se dostávali do kombinace a šance jsme si vytvářeli, bohužel jsme je neproměňovali. Nakonec jsme se dočkali v závěru utkání a zápas zvládli vítězně,“ uvedl po zápase asistent našeho celku.