Béčko porazilo v Břízkách Slavii Praha 4:2

Náš B-tým si k dalšímu přípravnému zápasu pozval do Břízek po Spartě i rezervu pražské Slavie. Ač se zápas nesl v podobném duchu, tentokrát už Vodičkovi hoši dotáhli dobře rozehraný duel do vítězného konce.

Pomohl jim k tomu opět dobrý první poločas a především dobrý vstup do zápasu. Před brankou Pražanů byl od úvodních minut čilý ruch, který vygradoval už v páté minutě ve vedení domácích barev, když se přesně ke vzdálenější tyči trefil Kinčl. Gólovou pojistku mohli přidat i další hráči, ale Velich se svou šancí nenaložil dobře a Štěpánek umístil hlavičku po centrovaném balonu vedle tyče. Sešívaní měli dobrou příležitost po půlhodině hry, ale jablonecká obrana obětavým zákrokem dokázala srazit balon na roh. Více nebezpečno však nadále bylo před hostující šestnáctkou, kde brankáři Sirotníkovi notně zvonilo v uších. Nejdříve zvonilo břevno jeho branky po tečované ráně Daníčka, vzápětí trefil tyč pražské branky Breda! Jablonečtí hráči podnikali pěkné průniky do vápna soupeře, ale ve finální fázi jim scházel klid a lepší zakončení. Až v poslední pětiminutovce první půle se jablonečtí radovali z dalších branek v síti soupeře, na 2:0 zvyšoval Daníček a ještě do poločasu na rozdíl tří branek znovu Kinčl.

Druhý poločas se nesl v podobném duchu zápasu, jako před týdnem se Spartou. Jablonečtí otevírali prostory a soupeř měl rázem mnohem více prostoru a příležitostí. Tři minuty po změně stran ještě stačili naši hráči vykopnout míč směřující do branky. Pak fauloval v našem vápně soupeře Váňa, ale gólman Vajner skvěle u tyče lapil Vítovi penaltu! Jablonec tak inkasoval až z kopačky Eichlera v 57. minutě, který zůstal trestuhodně osamocený ve vápně a upravil na 3:1.

I domácí měli šance, jenže dál s nimi pohrdali. Vyražený balon gólmanem poslal Černák vysoko nad břevno. Pak našel střídající Munzar ve vápně Bredu, který pálil pohotově k tyči, ale brankář Slavie stačil míč u tyče efektně vyrazit. Pěkným samostatným únikem se předvedl Velich, hostující brankář však se štěstím stačil míč vytěsnit těsně mimo svou tyčku.

Třináct minut před koncem zápasu si opět vybrala slabší chvilku jablonecká obrana. Po chybě obránců nestihl míč zalehnout ani brankář, čehož využil Toula a snížil na rozdíl jediné branky - 3:2.

Slavia se snažila srovnat, ale ještě inkasovala. V 87. minutě Podzimek přihrál přesně na střed vápna Velichovi, jenž svou střelu utáhl přesně k tyči na 4:2. Velich mohl vzápětí přidal další branku, tentokrát ale už zblízka nastřelil jen tělo gólmana.

Naše rezerva dotáhla zápas s druhým z pražských „S“ do vítězného konce, ale trenér vítězného týmu Jaroslav Vodička měl ke spokojenosti opět daleko. „Je to furt to samé, první poločas opět z naší strany velmi dobrý. Pak jsme to prostřídali, a já chápu, že to je příprava. Ale nepochopím výkon některých zkušených borců v druhém poločase. Nechci být konkrétní. Hrát takovýmto způsobem, to si nesmíme dovolit. Tohle bylo naposled, co jsem dával někomu šanci, hráči na to měli dost času. Je pro mě nepochopitelné, jak někteří hrají o základní sestavu. Opakuje se nám to jak v přípravě s Varnsdorfem, Spartou a teď i Slávií,“ dával najevo svou nespokojenost po předposledním přípravném zápase jablonecký kouč.

FK Jablonec B – SK Slavia Praha B 4:2 (3:0)

Branky: 5. a 40. Kinčl, 43. Daníček, 87. Velich - 57. Eichler, 77. Toula

Sestava FK Jablonec B: Richter (46. Vajner) – Helm (60. Buchlovský), Dočekal, Štěpánek (46. Váňa), Buchlovský (46. Skuhravý) – Haitl, Breda, Rozkovec (46. Podzimek), Daníček (60. Munzar), Kinčl (46. Černák) – Velich

Sestava SK Slavia Praha B: Sirotník - Douděra, Švec (70. Langhamer), Křišťan, Šilhan - Vít, Langhamer (46. Eichler), Vaněk - Janoušek, Toula, Kubáň (46. Vlasák)