Bielefeld jsme porazili 1:0 brankou Lischky

DSC Arminia Bielefeld FK Jablonec
0:1
Přípravná utkání, přát. so 14. 7. 2018, 13:30

Poslední přípravné utkání v Rakousku jsme odehráli s účastníkem druhé německé ligy Arminií Bielefeld. Utkání rozhodl v 70. minutě David Lischka.

Trenér Petr Rada udělal oproti druhému zápasu s Dynamem Moskva několik změn v sestavě, aby si vyzkoušel ještě další varianty na složení postů pro nadcházející ligový ročník, který zahájíme v Ostravě. Na postu pravého obránce nastoupil do hry David Hovorka, na krajích zálohy operovali Rafael Acosta a Lukáš Masopust. V útoku pak naskočil Martin Doležal.

V prvním poločase se diváci branky nedočkali. Blízko k ní byl Acosta, který po levé straně dostal míč do vápna, ale v rychlostním souboji byl u míče dříve brankář Bielefeldu. Na druhé straně se náš soupeř pokusil párkrát vystřelit z větší vzdálenosti. Brankář Hrubý byl ale pokaždé připraven. Jinak bylo utkání plné osobních soubojů a hrálo se více mezi oběma vápny.

Do druhého poločasu se obraz hry příliš nezměnil a stále se hrálo velmi důrazně. V našem týmu dosloš v půlce k jedné změně, kdy Acostu nahradil Jovović a několikrát se snažil táhnout ofenzivní akci po levé straně. Většinou však narazil na dobře připravenou obranu Bielefeldu.

O jedinou branku v utkání se postaral stoper David Lsichka. Po faulu jsme rozehrávali trestný kop z pravé strany, Michal Trávník našel ve vápně na přední tyči Lischku, který se nemýlil. Po naší vedoucí brance šel soupeř do většího rizika a tlačil se k naší brance. Veškeré přiležitosti skončily na naší obraně nebo u brankéře Hrubého. Se soustředěním se tak loučíme vítězstvím 1:0 nad účastníkem druhé německé ligy.

„Většinou bývají závěry soustředění těžké, aby se hráči koncentrovali. Hráči věděli, jak k zápasu přistoupit. Znovu se vracím k prvnímu zápasu, který jsme nezvládli, takže by bylo špatné, kdybychom zase udělali něco špatně. Soupeř byl hodně kvalitní, i když jsou asi v jiné zátěži než my. Porazili Baník 2.0. Hráči už nebyli tolik v únavě, před utkáním jsme měli jeden trénink, abychom to měli jako generálku. Takže z tohoto pohledu to splnilo účel. V prvním poločase jsme měli brejkové situace, ale nedotáhli jsme je do konce. Ve druhém poločase jsme se po standardní situaci dostali do vedení a v závěru si to uhráli. Až v závěru jsme prostřídali, hráči toho měli ve velkém vedru dost. Celkově jsem se zápasem spokojený. Byly tam lepší věci i horší věci. Ale myslím si, že pro nás bylo důležité, že jsme soustředění zakončili vítězstvím,“ hodnotí poslední duel v Rakousku trenér Petr Rada.