Bod bereme, říká gólman Bárta a univerzál Rossi

SK Slavia Praha FK Jablonec
Synot liga, 24. kolo so 9. 4. 2016, 17:00

Spokojení se ziskem bodu za remízu na Slavii byli jablonečtí hráči. Utkání hodnotí gólman Michal Bárta a zaskakující stoper Daniel Silva Rossi.

Brankář Michal Bárta: Při tyčích nám pomohlo štěstíčko

Jednu chvíli to kolem tebe zvonilo a cinkalo. Jak sis připadal?

Je to pravda, byly tam tři tyčky. Pomohlo nám zkrátka trochu štěstíčko. Zaplaťpánbůh za něj.

Myslíš si, že jste byli šťastnějším týmem, nebo jste tady měli navíc?

Jeli jsme sem s tím, že chceme vyhrát nebo si aspoň odvést bod. To se nám nakonec povedlo. Musím říct, že Slavie měla hlavně hodně šancí, to je pravda. Jak jste řekl, zvonily tam tyče a stálo při nás štěstí. V téhle situaci jsme za bod rádi.

Tlačil jsi při těch tyčích míč očima? Dalo se při nich něco dělat, kdyby náhodou balon šel do brány?

Snažil jsem se jít na každou střelu, chtěl jsem ji mít. Tu druhou se mi podařilo rukou trochu škrtnout. Ale vždycky jsem šel do zákroku, nic jsem nepodceňoval.

Fakt nevím, jestli bych měl všechny tyče, ale nezůstal jsem stát, šel jsem po každé střele.

Myslíš si, že kdyby ty střely místo do tyče mířily do branky, že by jsi je měl?

Nevím. Důležité bylo, že jsem po nich šel, že jsem po nich skočil. Možná že jo.

Třeba teď budete slávistickým osudem. Obrali jste ji o dva body. Hypoteticky, kdybyste vyhráli pohár, odstřelíte její evropské ambice.

Takhle to zase nebereme. Jak už jsem řekl. Chtěli jsme tady vyhrát hlavně kvůli nám a za bod jsme nakonec rádi.

Pár zápasů jste ztratili v posledních minutách. Neměli jste strach, že tomu tak bude i dneska?

Je to tak, v několika zápasech se to stalo. Dneska jsme se snažili soustředit do poslední minuty a jsme rádi, že se nám to povedlo.

Asi od sedmdesáté minuty byl tlak Slavie velký.

Takovej je každej zápas, že s tím koncem tlak jednoho nebo druhého týmu přijde. Slavie nějaké šance měla, ale jsme rádi, že jsme to ustáli.

Slavie má dobré mužstvo, bod beru, řekl po zápase Daniel Rossi, který na nezvyklém postu odvedl výbornou práci

Nastoupil jsi na místě stopera, ale moc zápasů jsi na tomto postu neodehrál.

Naposledy to bylo v pohárovém zápase proti Dukle, ale pravdou je, že jsem na něm předtím nehrál hodně dlouho.

Nastoupil jsi vedle Marka Kysely a asi jste si museli před zápasem něco říct.

Tak to určitě, vždyť jsem na tomhle postu dlouho nehrál. Ale muselo to tak být, protože Pernica a Beneš byli zraněni. Takže jsme si před zápasem něco řekli a v průběhu utkání jsme museli mezi sebou komunikovat. Hlavně Kary (Karavajev) a Marek Kysela mi hodně pomohli.

Myslím si, že jsi na místě stopera obstál. Hrál jsi dobře pozičně, měl si hlavy a dobrou přihrávku. Jak jsi spokojen se svým výkonem?

Snažil jsem se, abych neudělal nějakou chybu. Jsem rád, že to tak dopadlo. Ale jsem soudný a vím, že na tohle místo máme jiné hráče. Doufám, že se do příštího zápasu uzdraví. Myslím si, že na téhle pozici jsou pro mužstvo platnější než já, protože jsem na stoperu dlouho nehrál a nemám s ním takové zkušenosti jako oni.

Jak jsi celé utkání viděl?

Myslím si, že to byl dobrý zápas. V závěru sice domácí měli převahu a my trochu štěstí, ale to tak bývá. Jinak i my jsme měli nějaké šance.

Co se stalo, že asi od 70. minuty měla Slavie takový tlak?

Ztratili jsme hodně míčů na naší i soupeřově půlce a tím pádem se to na nás začalo valit. Navíc tam dali rychlého hráče Keniu, začali dobře kombinovat. Hlavně on tam dával míče mezi nás a to nám dělalo problémy. Ale i my jsme v závěru měli šanci a je škoda, že jsme jí nevyužili.

Při třech tyčích jste měli velké štěstí. Zažil jsi to někdy?

Zažil. To se ve fotbale stává.

Takže nakonec bod bereš?

Chtěli jsme tady vyhrát, ale i bod bereme. Slavie má dobré mužstvo.