Bod je nakonec dobrý, znělo z kabiny

FC Slovan Liberec FK Jablonec
ePojisteni.cz liga, 28. kolo so 13. 5. 2017, 16:30

Jablonecká kabina nakonec bod ze 46. Podještědského derby brala. Hráčům se povedlo srovnat skore ve třetí minutě nastavení a po zápase litovali jen zahozených šancí z první půle.

Gólový Mehanović: Za gól v derby jsem strašně rád

Gól jste dali v posledních vteřinách. Můžeš popsat, jak to tam ve vápně bylo?

Ani pořádně nevím. Do vápna letěl balon a stáli tam dva až tři hráči domácího celku a pak se balon nějak dostal až ke mně. Nebyl čas to ani zpracovat a musel jsem tam skočit. Trefil jsem to a naštěstí se to povedlo.

Šel si na hřiště ve druhé půli. Jaké si měl pokyny?

Masopust říkal, že má nějaké problémy, tak mě tam trenér poslal. Hrál jsem zpočátku ze zálohy, ale pak jsem se posunul na kraj, i když to není moje místo. Měl jsem přinést hlavně střelbu, takže jsem spokojenej.

Těsně před gólem si dostal žlutou kartu. Můžeš říct za co?

Šel jsem do kličky a myslím si, že by to pro nás byla nadějná situace. Byl jsem však faulován a rozhodčí to nepísknul. Pomezní stál přitom kousek od toho. Něco jsem mu řekl a dostal jsem kartu. Naštěstí jsem potom dal gól, takže je snad všechno smazané.

Věřili jste, že to tam v závěru může ještě spadnout?

Jo, věřili. V prvním poločase jsme měli hodně šancí, ale jak se říká, nedáš-dostaneš. Spadlo nám to tam hned v začátku druhé půle. Asi to bylo naší nekoncentrovaností, nevím. Důležité bylo, že jsme se nevzdali, bojovali až do konce a vyšlo to.

Bylo derby hodně vyhecované?

Jo bylo a tak to má být. Myslím, že se zápas musel líbit, bylo to nahoru dolu.

Cítíš se po něm jako hrdina?

To vůbec ne. Gól byl dílem celého mužstva.

Jaké jsou pocity střelce vyrovnávacího gólu v derby v závěrečných minutách?

Jsem za ten gól strašně rád. To se snad ani nedá popsat.

Znamená to, že tě čeká za gól v derby zápisné?

To si nemyslím. Kdyby to byl první gól tak jo, ale já už jich mám šest, tak asi ne. Uvidíme.

Liberečtí hráči brali zápas hodně prestižně a říkali, že teď je jejich úkolem v derby porazit Jablonec a dostat se tak v tabulce před něj. Zaznamenali jste to?

Určitě jsme to sledovali, i Vojta Kubista se k tomu v tisku vyjadřoval. O to víc jsme rádi, že si domů vezeme bod. Máme však ještě před sebou dva zápasy a i v těch chceme bodovat.

Byl to zápas dvou rozdílných poločasů, potvrdil výborně hrající Michal Trávník

Zdá se, že to byl zápas dvou rozdílných poločasů, kdy jste byli lepším celkem v prvním poločase a liberečtí ve druhém.

Je to pravda. V první půlce jsme si vytvořili nějaké šance, které jsme bohužel neproměnili a v druhé půlce jsme za to pykali v podobě vstřelené branky. Naštěstí jsme v devadesáté minutě vyrovnali, a tak je remíza asi zasloužená.

Čím to bylo, že se vám ve druhé půli nedařilo jako v té první?

Hlavním problémem bylo, že jsme hned v úvodu druhé půle dostali dost nešťastně góla. Beny (Beneš) chtěl míč odkopnout a trefil soupeře a od něj se balon odrazil do branky. Domácím se pak hrálo líp na brejky a některé z nich byly nebezpečné. Nakonec se rozhodovalo až v samém závěru a za bod jsme moc rádi.

Jablonec se díky získanému bodu stále drží v tabulce před Libercem, takže to pro vás je asi hodně cenný bod.

Máte pravdu, ten bod je pro nás hodně cenný. Věděli jsme, že když tady prohrajeme, tak že Liberec půjde před nás a to jsme nechtěli, takže ten bod je super.

Liberec ani Jablonec není tam, kde byl v minulých sezónách, kdy hrál o poháry, takže tohle je jistě pro vás aspoň malá náplast.

V tomto směru asi jo, ale chtěli jsme hrát výš. Na jaře to šlo, ale chyběly body z podzimu.

Jak ty sám si se cítil na hřišti?

Celkem dobře. Hlavně v první půli jsem měl dost prostoru na to, abych s balonem něco vymyslel. Je škoda, že jsme toho nevyužili.