Bod je po průběhu málo, litovali hráči ve Zlíně

FC Zlín FK Jablonec
2:2
ePojisteni.cz liga, 9. kolo so 1. 10. 2016, 17:00

Naši fotbalisté nemohli být po závěrečném hvizdu na hřišti dosavadního lídra tabulky ve Zlíně spokojeni. V závěru totiž ztratili dvoubrankové vedení. Zápas hodnotí Matěj Hybš a Vojtěch Kubista.

Matěj Hybš: Vedli jsme 2:0 a bod nám nestačí

Po dramatickém závěru vezeme bod, který bychom asi před zápasem brali...

Samozřejmě bod nestačí. Když vedete 2:0 osm minut před koncem zápasu, tak je bod málo, i když jsme v současné situaci za každý plusový bod rádi.

Hráli jste spíš zezadu, spoléhali na brejky a moc jste to neotvírali.

Je to tak. Nechtěli jsme, aby Zlín těžil z toho nejsilnějšího, a to jsou brejky. Hra zezadu se nám až na ten nešťastný závěr dařila. Ten zápas jsme měli dobře rozehraný a je ohromná škoda, že jsme ho nedotáhli až do konce, protože jsme dneska potřebovali vyhrát. Vycházelo nám to do 83. minuty, potom však někdo tečoval balon a spadlo nám to do brány. Tam byla asi chyba, že někdo proti střelci nevystoupil. A ten druhej gól? Nepohlídali jsme si centr do vápna. Takový přece nemůžeme dostat.

Ten tlak na vaší branku byl ve druhé půli silný.

Máte pravdu, ale přesto jsme měli udržet výhru až do konce. Víme, že Zlín je hodně silný, měl tam střídání a ten tlak byl ke konci velký. Ale na druhou stranu jsme i my několikrát ohrozili domácí branku a klidně jsme mohli dát víc než dva góly. Navíc tady diváci i za nepříznivého stavu hráčům nenadávali, stáli za nimi a hodně je povzbuzovali.

Hodně zlé krve před koncem první půle vyvolalo rozhodnutí rozhodčího. Co se tam stalo?

Maso (Masopust) si obhodil posledního hráče Zlína a šel by sám spolu s dalšími dvěma hráči na domácího brankáře, ale rozhodčí místo toho, aby nám nechal výhodu, tak písknul a domácímu faulujícímu hráči dal žlutou kartu. Ale tak se rozhodl a nic s tím neuděláme. Ale ať to byla chyba nebo nebyla, o téhle situaci se moc bavit nechci. Vedli jsme 2:0 a měli jsme to, co jsme chtěli, ale bohužel jsme to neudrželi. Tam je ta chyba.

Domácí se po tvém souboji ve vápně s Diopem dožadovali penalty.

Tak on padal furt. Držel mě v každém souboji, když chtěl míč na nohu. Několikrát jsem mu říkal, aby nepadal, ale bohužel na to rozhodčí nereagoval.

Ke konci zápasu jsi dostal žlutou kartu. Za co?

Sám jste viděl, že tam byly emoce. Diop tam vystartoval na Vojtu Kubistu a tomu tekla krev. Samozřejmě jsem šel bránit Vojtu, to prostě musí bejt.

Vojta Kubista: Měli jsme tady vyhrát a domů jedeme hodně naštvaní

Vedli jste 2:0 a nakonec utkání skončilo remízou. Jsi s bodem spokojen?

Po takovýmhle průběhu v žádném případě. Vedeme 2:0 a v posledních minutách nám soupeř dal dva góly. To se samozřejmě nesmí stát a jsme na sebe naštvaní.

Domácí jste zaskočili spíše defenzivní taktikou a nakonec vám to málem vyšlo.

Máte pravdu. Asi jsme tím domácí zaskočili, ale my jsme potřebovali body, takže jsme hráli zezadu a spoléhali na rychlé brejky.

Při tlaku domácích ve druhé půli jste už tolik nedokázali podržet balon jako v prvním poločase.

My jsme čekali, že se ve druhé půli domácí na nás ještě víc natlačí, ale bohužel jsme se nevyvarovali zbytečných faulů v okolí vápna a i díky standardkám se to na nás valilo. Bylo to těžké, ale měli jsme to udržet až do konce a strašně nás mrzí, že jedeme domů jen s bodem.

Ke konci první půle vás v dobré akci zastavil hvizd rozhodčího. Jak jsi tu situaci viděl?

Rozhodčí se rozhodl tak, jak se rozhodl. Samozřejmě jsme reagovali hodně emotivně, protože kdyby nepřerušil hru a nechal nám výhodu, tak jsme šli ve třech sami na brankáře. Ale rozhodčí to takhle vyhodnotil a ztracené body už nám to nevrátí.

Před druhým gólem následoval centr do vápna a volný Harba skóroval. Kde se stala chyba?

Celý zápas jsme hráli v tříobrancovém systému a bohužel mezi námi vznikla mezera. Harbovi spadl balon přímo na hlavu. Určitě se to dalo vyřešit z naší strany líp, měli jsme být před ním a ne za ním. To se nestalo a teď jedeme hodně naštvaní domů.