Bohemka byla efektivní, my ne, soudili hráči

Bohemians Praha 1905 FK Jablonec
FORTUNA:LIGA, 29. kolo ne 21. 4. 2019, 17:00

Jako rozhodující faktor při nedělním utkání s Bohemians označili naši hráči efektivitu v zakončení. Porážku v Ďolíčku hodnotí obránce Tomáš Holeš a záložník Jakub Považanec.

Tomáš Holeš: Zápas jsme si prohráli svou nekvalitou v konečné fázi

Jak si zápas viděl?

Začali jsme dobře, dostali jsme Bohemku pod tlak a byli jsme dobří na míči, ale pak jsme domácí pustili do jediné šance a tu proměnili. Potom jsme do nich jen bušili a hlavně ve druhé půli jsme je nepustili za půlku. Bohužel nám to skřípalo v konečné fázi. Vypracovali jsme si dost šancí na to dát góly, ale bohužel jsme nic nedali.

Dá se říct, že kdybyste hráli ještě jednou devadesát minut, tak gól nedáte.

Máte pravdu, je to tak… Měli jsme šance, ale buď jsme to dali vedle, nebo to pochytal jejich brankář. Zápas jsme si prohráli sami svou nekvalitou v konečné fázi.

Docela dobře jste kombinovali, ale jakoby vám chyběl důraz ve vápně.

Asi to tak je. V poli jsme hráli dobře a měli jsme tam i dost centrů, ale bohužel ve vápně jsme nikoho nenašli. Hráli jsme po vápno, a když už jsme vystřelili, tak to chytil golman, nebo to šlo těsně vedle.

Ve druhé půli se domácí prakticky nedostali za vaší půlku. Byl problém něco na jejich obranu vymyslet?

Je pravda, že jsme spíš obehrávali velké vápno a do něho jsme se dostávali těžko. Bohemka hrála v obraně dobře, je to brejkové mužstvo.

V sobotu hrajete před nadstavbou poslední zápas s Baníkem Ostrava a bude se v něm rozhodovat o čtvrtém místě. Jak ho vidíš?

Tenhle zápas pro nás bude nesmírně důležitý, protože potřebujeme mít co největší náskok do nadstavbové části. Chceme zůstat čtvrtí a uděláme pro to maximum.

Jakub Považanec: Domácí dali z jediné šance gól

Kubo, vypadalo to, že i kdybyste dneska hráli ještě jeden zápas, tak gól nedáte.

Máte naprostou pravdu, dneska nám gól souzený nebyl, a kdybychom hráli i druhý zápas, tak nám to tam asi nespadne. Na druhé straně měla Bohemka jednu šanci a z té dala gól. Domácí byli dneska efektivnější než my a proto vyhráli.

Domácí gól byl hodně laciný, ale na druhou stranu bylo dost času aspoň vyrovnat.

Je to tak. Asi už není náhodou, že jsme venku už popáté po sobě nedali gól. Snažíme se střelbu stále trénovat, ale sám jste viděl, že to zatím úspěchy nepřináší. Přitom těch šancí jsme tam měli dost.

Doma se nám to daří, bohužel venku zatím ne. V nadstavbě hrajeme tři zápasy venku a věřím, že nám tam něco spadne.

Sparta prohrála, a pokud byste dneska vyhráli, tak jste se dostali za třetí Spartu na rozdíl tří bodů.

Moc nás to mrzí. Podle průběhu zápasu bychom si minimálně bod zasloužili. Když však nedáváme góly, je to těžké… Šancí bylo dost.

V sobotu přijede Baník Ostrava, s ním i hodně fanoušků a utkáte se v boji o čtvrtou příčku.

Bude to pro nás i pro soupeře hodně důležitý zápas a budeme ho chtít vyhrát. Věřím, že fanoušci přijdou.