Boj o postup v UECL vrcholí, jdeme na Alkmaar!

FK Jablonec AZ Alkmaar
Evropská konferenční liga UEFA, 5. kolo čt 25. 11. 2021, 21:00

Skupinová fáze Evropské konferenční ligy má ve čtvrtek na programu předposlední kolo. Ve třetím a posledním domácím zápase skupiny přivítáme na Střelnici vedoucí Alkmaar!

Čtvrteční zápasy Evropské konferenční ligy UEFA hodně napoví o vývoji a postupových šancích všech týmů ve skupině D. Našemu soupeři z Holandska stačí k potvrzení první pozice a jistému postupu z prvního místa na severu Čech neprohrát. Za jistých okolností se může zrodit už i postupující z druhého místa, které nyní okupuje náš Jablonec. Ale to už bude záležet také na vývoji současně hraného druhého zápasu v Dánsku mezi třetím Randers a poslední Kluží. Ani Rumunský tým není ještě bez šance na druhou příčku, ač prozatím získal jediný bod. Vývoj v naší skupině tak bude ještě hodně zajímavý.

Oběma čtvrtečním pohárovým soupeřům se v lize nedaří podle představ, Jablonec zůstává ve FORTUNA:LIZE třináctý a Alkmaar ve své soutěži dvanáctý z dokonce osmnáctičlenného pelotonu nizozemské Eredivisie. Alkmaar v létě prošel větší obměnou hráčského kádru a následně se do Evropské ligy neprokousal přes skotský Celtic (0:2 a 2:1). Chuť si tak Holanďané alespoň spravují v Konferenční lize, kde ještě nepoznali hořkost porážky. Všechny zápasy zvládli vítězně až na venkovní duel v Randers, kde se body dělily po remíze 2:2. Náš zápas v Alkmaaru na konci září rozhodně nebyl špatný, i když jsme nakonec prohráli po sympatickém výkonu 0:1. Ve městě sýrů rozhodl o výhře domácích barev Gudmundsson po změně stran. Náš tým v tomto duelu přišel po zákroku brankáře Vindahla o otřeseného útočníka Čvančaru, toho nahradil Nešpor, který bohužel zahodil málo vídanou tutovku na vyrovnání.

Tým soupeře přiveze ve středu na sever Čech 48 letý kouč Pascal Jansen, který klub převzal loni v prosinci z pozice asistenta. Největší hvězdou Alkmaaru je teprve jedenadvacetiletý levý bek Wijndal, dále pak středopolař Midtsjö a krajní záložníci Karlsson a Gudmundsson. Velké zkušenosti má i defenzivní záložník Clasie, který ve své kariéře oblékal i dres Southamptonu. Více informací z klubové historie Alkmaaru a čilého letního přestupového ruchu v městě sýrů jsme Vám přinesli v preview před prvním vzájemným zápasem (čtěte ZDE).

Alkmaar i Jablonec čekají ve středu předzápasové tréninky a tiskové konference, z kterých Vám přineseme na klubovém webu a sociálních sítích tradiční výstupy. Poslední domácí duel základní skupiny budou tentokrát na Střelnici řídit rakouští rozhodčí.

Pojďte s námi bojovat o postup, informace k lístkům a vstupu na stadion Střelnice ZDE.

Utkání začíná ve čtvrtek 25. listopadu od 21 hodin na Střelnici v Jablonci nad Nisou

Rozhodčí: Manuel Schuettengruber - Roland Brandner, Robert Steinacher (Rene Eisner)