Brnu máme z podzimu co oplácet

FC Zbrojovka Brno FK Jablonec
FORTUNA:LIGA, 23. kolo ne 14. 3. 2021, 16:00

Po čtrnácti dnech se jablonečtí fotbalisté znovu zapojí do ligového kolotoče. Radova družina vyběhne v neděli bojovat o další důležité body na hřišti brněnské Zbrojovky. Brnu máme z podzimu co oplácet.

V jihomoravské metropoli bijí na poplach, ač se v klubu snaží dělat všemožné, Zbrojovka je opět vážně ohrožena sestupem. V půlce prosince funkcionáři odvolali kouče Machálka, jehož na pozici hlavního trenéra nahradil někdejší špičkový záložník Dostálek. V extrémně krátké zimní pauze do týmu přibyli středopolař Texl, bek Záhumenský a brankář Berkovec. Výrazné posílení znamenal především návrat odchovance Luďka Pernici, který přišel vypomoct svému klubu na hostování z Plzně.

Jenže Zbrojovákům se stále nedaří odpoutat se od sestupových vod ligové tabulky. V novém roce je zahřálo jediné vítězství na půdě podobně ohrožené Opavy, v šesti následujících duelech posbírali jen dva další ligové body. Naposledy Jihomoravané nepřetavili dobrou hru ve větší bodový zisk v Karviné, kde remizovali 1:1. „Beru to jako ztrátu, protože jsme ukázali sílu a domácí přehráli. Bohužel jsme ale doplatili na menší efektivitu,“ ohlíží se za posledním soutěžním duelem brněnský kouč Dostálek. Nespokojený s bodovým ziskem svého týmu je i vypomáhající stoper Pernica. „Chci a potřebuji zachránit Zbrojovku. Zápasy ostatních sledujeme, ale soustředíme se na sebe. Potřebujeme už utkání za tři body, hlavně ty body musíme získávat doma. V zápasech přitom nebýváme horší,“ prohlašuje před nedělním zápasem zkušený zadák, který oblékal i dres našeho Jablonce. Jeho Brno zůstává šestnácté, tedy na první sestupové pozici.

Jablonečtí po výhře v Opavě opět týden nehráli, příčinou byl odložený domácí duel se Spartou, která byla poslána do karantény.

Podzimní zápas s Brnem mají Jablonečtí ještě v živé paměti. Byla to jediná podzimní porážka na Střelnici, která přišla nečekaně, navíc v době, kdy byl realizační tým trenéra Petra Rady v karanténě. Brňané zpackaný duel vyhráli gólem Přichystala ze závěru zápasu. Jablonec se ale z této facky oklepal a po návratu běsnícího kouče Rady se rozjel k nebývalé podzimní jízdě. Chceme bodovat, ale jedeme do Brna s respektem. Brno teď získalo bod venku v Karviné, byť opticky na Boleslav, která vyhrála, trochu ztratilo. Furt tam mají nějaký odstup. Doma budou chtít bod z venku potvrdit, takže to pro nás bude hodně těžké utkání. V Brně to tak vždy bývá. Už podruhé máme 14 dní pauzu, nemám tyhle prodlevy rád. Nevíte, co od toho po těch 14 dnech a po pauze můžete čekat. Ale nedá se s tím nic dělat, musíme se na to připravit,. říká před nedělním soubojem trenér Jablonce Petr Rada, kterého čeká v lize zápas číslo 400 v roli hlavního trenéra.

Nejčastějším a nejtěsnějším výsledkem 1:0 pro domácí skončilo hned 13 z doposud odehraných 47 ligových zápasů mezi Brnem a Jabloncem. Zbrojováci v nich zvítězili 18x, jen šestkrát se týmy rozešly remízou a 23x brali výhru naši hráči. Kdo zvládne lépe nedělní vzájemný zápas?

Utkání začíná v neděli 14. března od 16 hodin na Městském stadionu Srbská v Brně

Rozhodčí: Hrubeš - Kotalík, Pečenka

Delegát: Tulinger, Hubička