Brnu půjde proti Jablonci o holý krk

FC Zbrojovka Brno FK Jablonec
HET liga, 27. kolo so 5. 5. 2018, 16:00

O další důležité body vyrazí jablonecká výprava bojovat na půdu existenčně ohroženého Brna. To je čtyři kola před koncem ligového ročníku na nelichotivé poslední příčce.

Fotbalisté z jihomoravské metropole jsou ve svízelné situaci, čekají je čtyři existenční zápasy a ztráta na ligovou záchranu je stále i čtyři kola před koncem šestibodová. Proti Jablonci tak bude Zbrojovka bojovat o reálnou naději, kterou jí ale ani výhra zaručit nemusí. Trenér Pivarník se snažil v zimě zapracovat na obranné fázi týmu, dopomoci mu k tomu měli i nový hráči Sukup a Kryštůfek.

Jenže problém brněnských tkví i na jaře spíše ve slabé ofenzivní části. Brno vstřelilo ve 26 odehraných zápasech HET ligy pouze šestnáct branek, což je nejhorší vizitka ze všech týmů ligových týmů. Navíc současná série čtyř porážek v řadě ve vyrovnané tabulce naznačuje, že se Brnu se záchrana poměrně děsivě vzdaluje. „Naše situace není růžová, ale stále existuje teoretická šance. Sráží nás neodvaha starších hráčů, hlavně třicátníci nejsou schopni v těchto rozhodujících chvílích zvládnout svoje úkoly. Přitom odvaha je základ, bez ní se nemůžeme zachránit. Musíme se především teď koncentrovat sami na sebe. Na tréninku ale cítím odhodlání,“ snaží se nabudit své svěřence trenér Pivarník.

Také Jablonec bude hrát na Srbské o hodně. Tým Petra Rady posilněný nedělním vítězstvím v prestižním derby s Libercem dál bojuje na dvou frontách, kromě středečního finále poháru se snaží stále čeřit pohárové příčky také v ligové soutěži, kde nyní figuruje na čtvrté příčce, před dotírající Spartou a Libercem. „Určitě nás čeká těžký zápas. Je to asi poslední šance Brna, kdy můžou získat nějakou naději na udržení v lize. Melichárek někde psal v novinách, že čtyři vítězství vedou k záchraně a pokusí se o to. Myslím si, že nemáme důvod od něčeho ustupovat a budeme hrát pořád stejně. Soupeř je určitě kvalitní, i když je na posledním místě. Je to tradiční účastník ligy. Na Dukle hrál prvních třicet minut velice dobře a dostal se do vedení. Soustředíme se teď jen na Brno. To ostatní, co pak přijde, už neřešíme. Teď chceme být dobře připravení na sobotu a jedeme tam s tím, že chceme bodovat,“ říká před sobotním duelem v Brně trenér Jablonce Petr Rada. Vítězství v Brně by nám upevnilo pozici v boji o evropské poháry a bylo by také důležité před středečním finále poháru MOL Cup proti Slavii Praha. "Každé vítězství je důležité pro pohodu v mužstvu. Hrajeme pak finále poháru ve středu, teď to v hlavách ještě nemáme. Hráči ale vědí, o co jde. Nechceme se dostat pod enormní tlak a pokud budeme hrát tak, jak hrajeme, tak bychom se nemuseli z Brna vracet s prázdnou," dodává Petr Rada.

Jablonecký tým Zbrojovku na podzim porazil 1:0 gólem Zeleného hned z úvodu zápasu. Ze Srbské ale pamatuje tříbodovou injekci naposledy z podzimu 2015, povede se mu nyní vyválčit tři důležité body v boji o pohárové pozice?

Utkání začíná v sobotu 5. května od 16 hodin na Srbské v Brně

Rozhodčí: Královec - Paták, Pochylý