Brzké jaro odstartujeme v pátek na Hané

SK Sigma Olomouc FK Jablonec
FORTUNA:LIGA, 20. kolo pá 8. 2. 2019, 18:00

Historicky nejkratší zimní pauza je za námi. Fotbalové „jaro“ odstartuje už tento pátek, pro Radův tým televizní předehrávkou na půdě Sigmy Olomouc.

Fotbalisté z Androva stadionu přezimovali až na čtrnácté příčce a z té se hodlají v jarní části soutěže co nejrychleji vyšvihnout do klidného středu ligové tabulky. Opustit poslední skupinu a vyhnout se záchranářským starostem, to je pro Sigmu jasný cíl před nadcházejícími ligovými boji.

Vzestupu ze současných pozic věří i sportovní manažer Olomouce Minář. „Máme vyzrálý tým, kluci jsou v nejlepším věku. Musíme být ale zdraví, což nás na podzim hodně limitovalo a na hřišti to pak bylo vidět,“ konstatuje olomoucký funkcionář. Jedinou a výraznou posilu získali Hanáci v podobě exjabloneckého stopera Víta Beneše, který se do české soutěže vrací z Maďarska. „Má charakter, přinesl obrovskou kvalitu a velmi rychle se adaptoval. Zopakuje-li, co ukazoval v přípravě, bude pro nás přínosem,“ říká na adresu největší zimní posily kouč Jílek. Ten spolu s ním kvituje také stav uzdraveného záložníka Pilaře. „Konečně se zdá, že je fit. Pokud mu zdraví vydrží, určitě se to na naší hře projeví, tak jako tomu bylo v přípravných zápasech.“ Sigma odehrála v zimě osm přátelských duelů, v kterých získala čtyři vítězství, dvě remízy a stejný počet porážek. V generálce sice Jílkův tým podlehl na tureckém soustředění s japonským Shonan Bellmare 0:1, přesto byl kouč se zimní přípravou spokojen. Sehrávala se nová stoperská dvojice Beneš – Jemelka, gólově se dařilo útočníkovi Yunisovi, který se postaral o pět branek a celý tým piloval přímočařejší hru.

Sigma půjde proti Jablonci v úvodním jarním kole s cílem urvat vítězství a rozšířit svůj skromný počet devatenácti bodů. „Pokusíme se využít toho, že Jablonci bude zřejmě chybět zraněná duše týmu Michal Trávník. Získat tři body, je v naší situaci skoro nutnost. Potřebujeme se od něčeho odpíchnout, připraveni jsme, tak snad to zvládneme,“ uvedl před startem jarní části olomoucký trenér Václav Jílek.

Jablonečtí fotbalisté prošli zimní přípravou bez porážky, z osmi zápasů šest vyhráli a ve dvou případech remizovali. Trenér Rada se ale musel během ledna vyrovnávat nejen se změnami v kádru, řadou zranění i domácími přívaly sněhu. S jakými cíli vyrazí náš tým k prvnímu zápasu na Hanou? Těšíme se na ligový zápas. Otevíráme druhou polovinu sezóny a uvidíme, jak to bude vypadat. Určitě se toho přes zimu hodně událo. Co se týče odchodů a zdravotního stavu, tak to všechno uvidíme. Myslím si, že připravení jsme dobře. Samozřejmě Olomouc je kvalitní soupeř a čeká nás těžké utkání, ale jsme na to připravení. Do Olomouce jedeme s tím, že chceme uspět a odvést kvalitní výkon," říká před pátečním duelem trenér Petr Rada.

Podzimní vzájemný zápas skončil na jablonecké Střelnici hladkou výhrou 3:0, když o dvě naše branky se postaral útočník Doležal, jednou trefou přispěl záložník Trávník.

Utkání začíná v pátek 8. února od 18 hodin na Andrově stadionu v Olomouci

Rozhodčí: Houdek - Hrabovský, Kožár