Bylo to náročné, ale zvládli jsme to, řekl Rada

FK Jablonec FC Baník Ostrava
HET liga, 20. kolo ne 11. 3. 2018, 15:00

Vítězná serie jabloneckých fotbalistů pokračuje. Jak hodnotili trenéři Petr Rada a ostravský Radim Kučera nedělní duel, který vyhrál na Střelnici domácí tým Jablonce?

Po další porážce se výrazně rozkývala židle pod trenérem Baníku Ostrava Radimem Kučerou. „Prohráli jsme tím, že soupeř byl důslednější. V prvním poločase jsme trochu zaspali, soupeř byl aktivnější a chtěl na nás vletět. My se celkově strašně nadřeme na nějakou šanci, je to z naší strany upracované. V druhé půli jsme tušili, že bude Jablonec přidávat na tlaku. Spíš než to jsme ale dostali zbytečný gól. Pak jsme stáhli hru na tři obránce a hráli vabank. Bohužel jsme z brejku dostali druhý gól a bylo po zápase,“ shrnul utkání smutný ostravský kouč. Brzy po skončení utkání a tiskové konference byl kouč od týmu odvolán.

Obdivuhodnou stoprocentní bilanci si u jabloneckého týmu udržuje trenér Petr Rada, který s mužstvem slaví čtvrté ligové vítězství v řadě. „Baník je v situaci, která pro něj není příznivá. I počet jejich fanoušků je svazuje. První poločas byl opatrný z obou stran. Měli jsme tam nějaké střely, ale nedotáhli jsme to dobře do konce. Byl jsem s tím trochu nespokojený. V druhém poločase jsem nabádal hráče, ať jsou trpěliví. Baník pak nasazoval rychlostní typy, měli to silné, ale naše obrana obstála a Vlasta Hrubý dvě šance chytil. Před zápasem to vypadlo, že přijdeme o celou středovou řadu, ale naštěstí se nám Trávník dal dohromady. Je pravda, že mu docházely síly, protože měl v týdnu zdravotní problémy. Druhý gól byl hodně důležitý. Měli jsme tam i další brejkové situace, ale neřešili jsme to úplně dobře. Pořád jsme hráli, nabádal jsem hráče, aby nezalejzali. Hráli jsme tři zápasy v týdnu a je vidět, že na tom jsme kondičně dobře. Bylo to náročné, hodně nahoru. Zvládli jsme to a myslím si, že na šance jsme byli lepší,“ zhodnotil další vydařený duel jablonecký lodivod a dodal. „I prohry určitě přijdou, ale jsme teď silní. Musíme využívat hráče, kteří jsou silní ve hře dopředu,“ zakončil Rada.