Aktualita
26
červen
2022

Bývalí hráči Jablonce hráli v Pěnčíně


Na Pěnčínských slavnostech se v sobotu představili bývalí hráči FK Jablonec, kteří v přátelském zápase porazili starou gardu FC Pěnčín 5:3, hattrickem se blýskl nestárnoucí Tomáš Čížek.

V areálu fotbalového Pěnčína na Jablonecku probíhaly v sobotu 25. června místní slavnosti. Kromě dobrého jídla, pití, doprovodného programu a hudebních vystoupení nechyběl ani fotbal na zeleném pažitu. Dostaveníčko si tu totiž dala stará garda místního FC Pěnčín a bývalí hráči FK Jablonec, které dával dohromady exjablonecký hráč Tomáš Michálek. „Přišel za námi pan Strnad z Pěnčína, jestli bychom nedali pro tuto příležitost dohromady kluky přibližně v mém věku. A protože já jsem stále jabloneckým fanouškem, stále jezdím do Jablonce na fotbaly a potkávám se tu s lidmi, měl jsem za úkol dát bývalé hráče dohromady,“ vysvětluje důvod shledání hráčů někdejší záložník Jablonce.

Bohužel trochu nešťastně se tato akce dotkla současné staré gardy, kterou vede bývalý útočník FK Jablonec Štefan Mihálik. „Pištovi Mihálikovi bychom se chtěli trochu omluvit. Starou gardu samozřejmě respektujeme. Ale tohle byla vyloženě jednorázová akce, rozhodně to nebude tak, že budeme v budoucnu pravidelně objíždět nějaké akce,“ vysvětluje zpětně Michálek.

Akce a sraz někdejších hráčů kolem Tomáše Michálka se připravovala skoro dva měsíce. „V tu dobu jsem měl přislíbenou velkou účast, ale ten poslední týden byl asi nejkritičtější v omluvenkách. Přesto bych chtěl všem poděkovat, bylo nás tedy jen dvanáct, ale zvládli jsme to a žádná ostuda to nebyla,“ říká s úsměvem dnes 44letý organizátor sobotního shledání.

Bývalí jablonečtí hráči se nakonec radovali z vítězství 5:3. „Naběhli na nás mladí kluci, kteří vlastně postoupili do kraje, takže ani z jejich strany nešlo moc o starou gardu. Mysleli jsme si, že když jde o slavnosti, že to dopadne klasicky nějakou remízou, ale Pěnčínští na to nechtěli nějak slyšet, a tak jsme se museli zařídit po svém. Naštěstí nám pomohli kluci, kteří se ještě hýbou, třeba Pepa Jindříšek nebo Tomáš Čížek. Ze strany Tomáše to byla doslova „one man show“, on snad bude hrát až do sedmdesáti, protože rychlej je furt. Na hřišti to byla nádhera, znovu si s těmi kluky zahrát. Kila přibila, rychlost ubyla, ale při té hře furt víte, co od toho druhého můžete očekávat,“ pochvaloval si Michálek. „Druhý den jsme si psali s panem Strnadem z Pěnčína, říkal, že byl spokojený stejně jako přihlížející. My jsme hlavně byli vděční za to, že jsme se po těch letech znovu mohli vidět. Třeba Pepíka Laštovku jsem viděl naposledy v roce 2003. Pro mě osobně to byla radost zase si s těmi kluky vidět, zahrát si a nejdůležitější bylo, že se nikomu nic nestalo,“ hodnotil vydařené sobotní odpoledne v Pěnčíně Tomáš Michálek.

Stará garda FC Pěnčín - Bývalí hráči FK Jablonec 5:3

Branky Jablonce: Laštovka, Fukal, 3x Čížek

Fotogalerie


Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS | Nastavení cookies

© 2014-2022 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.