ČFL byla ukončena, rezerva pokračuje v tréninku

Druhým rokem po sobě se nedohrála třetí liga, v které působí rezerva FK Jablonec. Vodičkův tým přesto zůstává v tréninku a dál se připravuje na nový ročník.

Výkonný výbor Fotbalové asociace ČR na svém zasedání na začátku května ukončil kvůli koronavirové pandemii a přetrvávajícímu zákazu plnohodnotných tréninků všechny fotbalové soutěže od ČFL níže. Byla tak potvrzena informace, kterou většina klubů i očekávala. „Dalo se to předpokládat. Trvalo to strašně dlouho a my jsme moc nevěděli na čem jsme. Ale z devadesáti procent jsme ten závěr předpokládali,“ říká zklamaně kouč jabloneckého B-týmu Jaroslav Vodička. Jeho tým stihl v posledních dvou nedohraných ročnících odehrát v ČFL pouhých 23 zápasů.

Náš tým se pod vedením zkušeného kouče snažil připravovat i v omezených a ztížených podmínkách. „Hráči, co měli profesionální smlouvy trénovali a hráli jsme přípravná utkání. Ty vedení klubu povolilo odehrát dvakrát do měsíce po otestování. Teď už PCR testy nepotřebujeme, takže jedeme na klasické antigenní testování a hrát budeme zápasy až do 12. června každý týden,“ popisuje situaci Vodička. „Režim je teď už normální, v ničem už nejsme omezováni. Ty věci totiž nejsou normální, kdybychom měli být ještě teď v něčem limitování, tak si to už nedokážu představit,“ říká jablonecký trenér.

Naší rezervu čeká před novou sezonou obměna kádru. „Skladba týmu se určitě bude měnit. Někteří hráči odejdou. Já už vím, kteří to budou, ale nechci to ještě ventilovat. Ale myslím si, že to budeme mít těžké,“ dodal Vodička. Jeho tým má na léto naplánovány čtyři přípravné zápasy, nový ročník ČFL by měl odstartovat víkendem na přelomu července a srpna.