Cenný bod od konkurenta, hodnotil Rada

FC Baník Ostrava FK Jablonec
FORTUNA:LIGA, 22. kolo po 24. 2. 2020, 18:00

S bodem ze hřiště Baníku Ostrava byl v konečném součtu spokojený náš trenér Petr Rada. Ten po zápase přiznal, že né všechno bylo podle jeho gusta a že musel o poločase zvednou v kabině hlas.

Nový kouč Baníku Ostrava Luboš Kozel v premiéře před domácími fanoušky považoval konečný bod spíše za ztrátu. „Jsem zklamaný. Né z předvedeného výkonu, ale z výsledku. Také jsme ztratili dva hráče. Udělali jsme si to sami těžší, udělali jsme taktickou chybu a hned prohrávali. Prakticky z první šance jsme ale dokázali vyrovnat. Od dvacáté minuty jsme byli lepší a zasloužili jsme si podle mého vést. Druhý poločas jsme byli znovu herně o trochu lepší jak soupeř, ale moc jsme se nedostávali do koncovky. Šašinkovi chytil dvojšanci skvěle brankář Hrubý. Jablonec nás pak dostal z tlaku, vytvořil si sérii rohů a měl také šanci, ale gól jsme naštěstí nedostali. Bylo to dobré utkání, mělo to tempo i dost dobrých situací. Chyběla tomu jen druhá branka, která by pro nás byla asi i zasloužená,“ litoval po zápase lodivod Baníku.

Jablonecký kouč Petr Rada byl podle průběhu zápasu nakonec s bodem z horké ostravské půdy spokojený. „Začali jsme tu dobře, dali jsme branku po dobré akci a domácí tím byli trochu zaskočeni. Jenže po desáté minutě jsme začali tahat za kratší konec. Baník byl aktivnější a my jsme mu darovali vyrovnávací branku. Byli jsme potrestáni a první poločas rozhodně nebyl podle našich představ. Mimo gólové situace jsme neměli prakticky nic. Domácí měli závary, ale bránu naštěstí netrefovali. V kabině byl proto o poločase vítr a po změně stran to bylo o trochu lepší, nám chyběla aktivita, zbytečné jsme ztráceli. Baník byl do 70. minuty stále aktivnější, ale pak jsme začali trochu hrát i my. Vytvořili jsme si dvě šance, měli jsme tam několik rohů za sebou. V závěru proti nám bylo hodně standardních situací, domácí měli výškovou převahu, naštěstí jsme to uskákali. Podržel nás Vlasta Hrubý při té dvojšanci Šašinky. Mrzí mě vyloučení Kroba, představoval bych si tam trochu víc citu od rozhodčího. Celkově jsem s bodem z Baníku spokojený. Vezeme si bod od konkurenta, hrálo se v pondělí před nádhernou kulisou a atmosférou. Ten bod je hodně cenný,“ pravil po zápase jablonecký kouč Petr Rada.