Cenný skalp, ale nepřeceňujeme ho, říká Kopecký

FK Jablonec IFK Norrköping
Přátelská utkání, AtlC3 so 6. 2. 2016, 14:00

Poslední zápas na turnaji a další výhra. Za spokojený trenérský štáb zhodnotil zápas se švédským mistrem asistent trenéra Ivan Kopecký.

Jak se vám zamlouvala hra v posledním utkání před ostrými ligovými zápasy?

Prvních dvacet minut jsme si vytvořili herní převahu, byly tam střelecké pokusy, kterým ale chyběla větší přesnost a důraz. Přestože jsme vedli, soupeři jsme umožnili dvěma slepenými góly zvrátit vývoj utkání. Utkání se nám ale po pěkných akcích povedlo otočit zpět na naši stranu. Jsme za to rádi, ale víme, že i v naší hře jsou nedostatky, které chceme odstranit. Všichni se už teď těšíme na první mistrovské utkání s Jihlavou.

Zápas dokázali otočit v náš prospěch střídající hráči, to vás musí jistě těšit.

Všichni střídající hráči dokázali naši hru zvednout, za to jsme určitě rádi.

Oproti podzimu se nám daří vytvořené šance proměňovat. V čem tkví ta změna?

Někdy to záleží na pohodě těch hráčů. Chce to nepodléhat panice, pokud se to utkání pro nás nevyvíjí zrovna dobře. I dnes se hráči snažili být aktivní a plnit naše pokyny, což nakonec přineslo ovoce.

V generálce jsme porazili švédského mistra, což je určitě potěšující.

Byl bych v tomto ohledu opatrný. Všichni víme, jaká jsou přípravná utkání, mistrovská utkání budou o něčem jiném. Samozřejmě že je to cenný skalp a dobrá reklama, toho si vážíme. Ale mistrovské utkání, je prostě mistrovské utkání.

Přípravou jsme prošli bez ztráty kytičky, sedm sehraných zápasů a sedm vítězství.

Ale nechceme to přeceňovat. Do každého zápasu jdeme s cílem vyhrát. Jsme za to rádi, že se nám to podařilo, ale vůbec nic to teď neznamená.

Author Štěpán Hanuš