Chce to čas, říká kapitán Hübschman

Do startu nového ligového ročníku zbývá osm dní a Jablonecký celek se zatím stále připravuje v Rakousku, kde ho čeká závěrečný herní test. O přípravném období jsme si povídali s kapitánem FK Jablonec Tomášem Hübschmanem.

Letní část přípravy v Rakousku se zatím zjevně nevyvíjí podle vašich představ.

Herně určitě ne. Ale v přípravě výsledky zas tak důležité nejsou. Samozřejmě, když se vyhrává, tak je lepší nálada, než když to není výsledkově tak, jak bychom chtěli. Důležité bude, co bude v lize a jak se nám podaří odstartovat.

Situace se samozřejmě trochu zhoršila i tím posledním zápasem s Bielefeldem. Jednak od nás před zápasem odcestoval Jugi (Jugas) a trošku se potácíme s problémem v obraně, hlavně na stoperech. Teď utkání nedohrál Vojta (Kubista) tak uvidíme, jak to bude vypadat s ním.

Tým vstřebává poměrně značný přerod. Spousta hráčů přišla i odešla. Je potřeba více času na sžití?

Věděli jsme, že po těch dvou lepších sezonách někdo odejde. Hráči, co tu byli, i ti co přišli, dostanou příležitost. I oni však potřebují čas, aby se to sehrálo. Předtím byl tým delší dobu pohromadě a nějakou dobu se vyvíjel, to teď tak jednoduché určitě nebude. Musíme se snažit dát co nejrychleji dohromady, abychom zase mohli hrát nahoře.

Jenže skládáme prakticky celou novou defenzivu.

Kromě Břéči (Břečky), který tu už byl a odehrál prakticky celé jaro, tak je to pravda. Levý a pravý bek i stoper, to budou noví hráči.

Trenér Rada po včerejším zápase prohlásil, že budeme potřebovat ještě posílit na pozici stopera.

Trenér mluvil o tom, že bude chtít, aby ještě někdo přišel. Samozřejmě není už moc času, protože už za osm dní startuje liga. Je to těžká situace. Ani majitel to teď nebude mít už jednoduché sehnat někoho za tak krátkou dobu, kdo by mohl rovnou naskočit do ligy. Když se to nepovede, tak si hold budeme muset poradit sami. Hráčů tu máme dost.

Jaké máte podmínky pro přípravu na rakouském soustředění?

Já myslím, že je to super. Hřiště máme hned za hotelem, hotel samotný nám nabízí skoro maximální komfort. K trénování i regeneraci máme vše připraveno, je o nás prostě dobře postaráno.

Vraťme se k přípravným zápasům v Rakousku, co vám zatím ukázaly?

V tom prvním zápase s Botosani jsme shořeli na neproměňování šancí. Vytvořili jsme si čtyři až pět dobrých šancí a výsledek tak mohl být jiný. Soupeř měl určitou kvalitu, snažil se hrát fotbal. Oni drželi balon a měli rychlé kraje. Z naší strany to bylo o proměnění šancí.

A druhý zápas s německým Bielefeldem?

Nevstoupili jsme do něj úplně špatně. Možná, kdybychom proměnili tu první šanci, kterou soupeř zastavil faulem a my měli výhodu, jenže jsme netrefili bránu. Třeba by se to pak vyvíjelo jinak. Němci hráli odzadu s balonem na noze a snažil se nás vytáhnout daleko od brány, pak se jednoduchou kolmou přihrávkou dostali až k naší obraně a průnikovými přihrávkami až do šancí. Na to my jsme nedokázali za celý zápas reagovat. A to nás stálo výsledek i šanci se v tom zápase pokusit ještě o něco hrát. Jeden gól pak trefili parádně, druhý byl tečovaný. Ale na to se nikdo ptát nebude. Slušně řečeno 0:4 s druhou německou ligou je ostuda.