Rozhovor
30
říjen
2019

Chramosta: Byl to boj, vyhráli jsme zaslouženě


Těžko vstřebává, že nedostává tolik herního prostoru, jako by si představoval. Přesto útočník Jan Chramosta rozhodl včerejší nelehký pohárový duel na půdě Opavy, kde vystřelil Jablonci dvěma góly postup do čtvrtfinále.

MOL Cup | 4.kolo


0
:
2
0:0

Branky OPA:

Branky JAB: 101. a 118. Chramosta


Honzo pohár s Opavou rozhodně lehkým utkáním nebyl, že?

Kluci toho měli plné zuby. Devadesát minut, to byl boj a válka. Naštěstí v tom prodloužení jsme ukázali více sil a zaslouženě jsme vyhráli.

Tvoje první trefa byla ukázková, jak se k tobě dostal ten balon na hranici vápna?

Z mého pohledu šel balon někam do lajny, ale některý z opavských obránců to zblokoval přímo ke mně. Skočilo to, tak jsem se nad ničím nerozpakoval a vypálil to. Podle mě i s pomocí obránce to tam zapadlo. Já moc hezkých gólů nedávám, ale tenhle řadím k těm hezčím.

Opava i poté měla šanci na vyrovnání a nastřelila břevno.

Oni pak hodně zjednodušili hru, mají vysoké hráče. Stopeři to natáhli, přišly dlouhé balony. Bylo to na našich stoperech, aby to uskákali a to se jim podařilo. Máme nulu vzadu.

Pak přišel tvůj druhý gól, kdo tě tam vyslal do toho sólového nájezdu na gólmana, který si zakončil kličkou?

No Kuba Považanec a měl pěkné štěstí, protože jsem byl na něj předtím naštvanej, protože už tu první situaci podobnou měl dál líp, tam to dal dlouhé. Ale pak se mi ospravedlnil a poslal mi balon znovu do šance. Šel jsem sám, přemejšlel jsem a měl jsem v hlavě spoustu možností, jak to vymyslet, naštěstí jsem to udělal dobře a dal jsem gól.

Dvěma góly jsi se opět prosadil v tuzemské pohárové soutěži. Víš, že k dohnání nejlepšího střelce Siegla ti schází už jen jediný zásah?

Sleduju to. Chybí mi jeden gól na toho prvního. Je to blízko ale zároveň i daleko. V lize jsem teď moc nenaskakoval, dneska bylo štěstí, že bylo prodloužení, jinak bych se tam taky nedostal. Aspoň, že tak.

Jak vstřebáváš svou roli v týmu, když se na hřiště nedostáváš tak často, jak by sis určitě sám představoval?

Koušu to těžko. Musím to zvládnout v hlavě a čekat na nějaké šance. S naštvaností je to jak kdy, někdy lepší, někdy horší. Prostě na prvním místě je tým a já musím respektovat rozhodnutí trenéra. Nic jiného mi nezbývá.

Fotogalerie


Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS

© 2014 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.