Chtěl jsem se vrátit dřív, říká stoper Štěpánek

1.FK Příbram FK Jablonec
Přípravná utkání, přát. so 11. 1. 2020, 13:00

Obránce David Štěpánek bezmála rok laboroval s nepříjemným zraněním kolene. V sobotu se ale při utkání zimní Tipsport ligy vrátil do jablonecké sestavy a jak prozradil, na hřišti se cítil dobře.

V pátek tomu byl přesně rok, co talentovaný stoper David Štěpánek přestoupil z Jihlavy do Jablonce. Jenže po patnácti dnech loňské zimní přípravy přišlo nepříjemné zranění kolene. Teď se bývalý mládežnický reprezentant vrací po rekonvalescenci zpět.

Nepříjemné zranění kolene přišlo na herním soustředění v Portugalsku. Jak probíhala následná léčba a rekonvalescence?

Zranil jsem se přesně 25. ledna, to koleno jsem si udělal na soustředění v Portugalsku. Na operaci jsem šel ale až 11. března, to kvůli postranním vazům, které byly natažené. Měl jsem v plánu vrátit se trochu dřív, ale koleno mi to nedovolovalo. Dnes jsem nastoupil vlastně skoro po roce. Jsem rád, že jsem se dal nakonec dohromady.

Znamená to, že tam byly nějaké komplikace?

No trošku mě to pobolívalo. Ale to spíš na tvrdém povrchu, na umělce, tak jsme to radši ještě nechali. Jsem rád, teď už jsem na sto procent připravenej.

Jak si se těšil na návrat na trávníky, svrběly tě nohy?

Nohy už mě svrbí snad půl roku (úsměv). Jsem strašně rád, že už jsem zdravej, doufejme, musím zaťukat. Doufám, že teď už budu hrát.

Do tréninku si se zapojil až v novém roce?

Ne ne, už jsem s týmem trénoval poslední měsíc na podzim. Přes dovolenou jsem ani nikde nebyl, snažil jsem se na sobě pracovat, tak abych byl stoprocentně připravený do zimní přípravy.

Dnes si odehrál na zimním turnaji Tipsport liga první zápas a 45 minut druhého poločasu. Jak si se ve hře cítil?

Musím říct, že docela dobře. V týdnu byly dost náročné tréninky, ale dneska už to bylo lepší. Tak nějak jsem to zvládal, ale samozřejmě to ještě není stoprocentní.

V zápase sis dovolil i drzejší výjezd mezi dva dorážející útočníky soupeře.

Jo to jo. To já mám rád. Občas to vyvést, to jsem si neodpustil (smích).

Tvůj cíl je tedy jasný, zkusíš se prodrat do stoperské dvojice?

Jo, vždycky věřím a doufám.