Chyběl klid v zakončení

FK Jablonec FC Pjunik Jerevan
0:0
2. předkolo EL, 2. kolo čt 1. 8. 2019, 19:00

Zklamání z vyřazení hned ve druhém předkole Evropské ligy zavládlo v jablonecké kabině. Odvetné utkání s Pjunikem Jerevan, které branku nenabídlo, hodnotí v pozápasových rozhovorech útočník Martin Doležal a krajní bek Jan Sýkora.

Chyběl kousíček, hlesl útočník Martin Doležal

Jak se hledají slova po takovémto zápase?

Slova těžko. Myslím si, že jsme byli lepší. Ale dneska nám chyběl kousíček. Škoda že jsme těch gólů dali tolik Slovácku a nenechali si aspoň jeden na dnešek. Prohráli jsme si to sami. Šancí jsme si vytvořili abnormálně hodně, bohužel tam neskočila ani jedna.

Co nám nejvíce chybělo k překonání soupeřovy obrany?

Asi větší klid v zakončení. Hned v první šanci nám chyběl kousíček, Maty (Matoušek) mi to dal trochu za mě a já už jsem to netrefil. Možná kdyby si v tu chvíli zařval Jovo (Jovović), tak jsem mu to mohl pustit a dával by do prázdné. Chyběl klid a trochu štěstí, ale takový je někdy fotbal. Bylo tam snad deset dvanáct šancí co neproměníme a to je jen naše chyba.

Byl s přibývajícím časem cítit větší a větší nervozita?

Ke konci už jsme hráli vabank. Buď by nám tam vyšel nějaký nákop, standardka, centr. Zároveň tam ale bylo riziko, protože v tu chvíli už jsme hráli otevřeně. Šancí dnes bylo hodně, v některých situacích nám chyběl kousek. Ale bohužel.

V druhém poločase se stadion dožadoval pokutového kopu po zahrání ruky jednoho z hráčů Jerevanu ve vápně. Jak si tu situaci viděl ty přímo ze hřiště?

Já jsem to viděl. Hráče to trefilo do břicha, podle mě to ruka nebyla. Diváci to vždycky zkouší. Z naší strany tam bylo více momentů. Věděli jsme, že budou ležet a zdržovat, a to taky dělali. Škoda, že pan rozhodčí jim to trochu usnadnil. Měli jsme si to uhrát sami a to se nám nepovedlo.

Průniků a závarů bylo z naší strany spousta, ale jakoby nám vždy chyběl krůček ke skorování.

Hlavně klid v zakončení. Možná i větší důraz někdy. Oni skákali do střel. Někdy jsme měli smůlu, že se to k nám lépe neodrazilo.

Jak se z vyřazení s arménským klubem rychle oklepat?

Je to nepříjemné. Fotbal se hraje všude. Všichni umí běhat a hrát. Fotbal se vyrovnává. Oni hrají předkola každý rok, věděli jsme, že to s nimi nebude nic jednoduchého. Naši kvalitu jsme dneska nepotvrdili. Musíme se teď zkoncentrovat na ligu. Musíme se pokusit novou ligovou sezonu dohrát tak, abychom si Evropskou ligu mohli zahrát znova.

Mrzí to, přes Jerevan jsme přejít měli, konstatoval Jan Sýkora

Z řady šancí jsme rozhodující branku vstřelit nedokázali.

Měli jsme jednoznačně vyhrát a měli jsme k tomu blízko. Chyběl nám k tomu jeden gól. Strašně nás to mrzí.

Sám si měl možná tu největší v zápase.

Po té standardce že jo. To byla asi naše největší tutovka. Ale to se prostě někdy stane.

Nepotvrdili jsme roli favorita a dál jde soupeř.

Postup se od nás čekal, kor když jsme dali ještě gól venku. Stačilo nám 1:0 vyhrát. Teď to budeme kousat těžce. V neděli nás už čeká další důležitý zápas v lize, takže od pátka už se musíme koncentrovat na Budějovice.

Je možné, že základ našeho vyřazení byl položen už tím nevydařeným prvním poločasem v Arménii?

Takhle se to nedá říct. Prohráli jsme si sami celý ten dvojzápas. Ať už je to první poločas v Jerevanu nebo dnes nepodařenou finální fází, kde nám chyběl větší klid. Vybírali jsme si špatně prostory. Kdybychom byli na správných místech a tlačili se ještě víc do koncovky, tak bychom ten gól asi dali.

Stadion vás tlačil za postupem, cítili jste nervozitu s přibývajícími minutami a blížícím se závěrem?

Hráli jsme vabank. Chtěli jsme to urvat vůlí a silou. Lítalo to tam okolo branky. O to víc nás to mrzí.

Pjunik chytře kouskoval hru, což vám asi na klidu nepřidalo.

No jo. S tím se ale dalo počítat, že když bude takový průběh, že to budou dělat. Byla naše nemohoucnost, že jsme nedali gól.

Podle počtu žlutých a červených karet, bylo to utkání tak tvrdé?

To si nemyslím. Rozhodčí dával žlutou úplně za všechno. Nemyslím si, že by některé zákroky na žluté karty vůbec byly. Ale to už je teď jedno.

Mrzí vyřazení o to víc, že jsme si mohli zahrát v dalším kole s anglickým soupeřem?

Určitě. Za každou cenu jsme chtěli postoupit. A přes tohoto soupeře jsme postoupit měli.