Rozhovor
červenec

Cílem je postup, zaznělo na tiskovce

Předzápasovou tiskovou konferenci před zítřejším pohárovým duelem s Pjunikem Jerevan mají za sebou kapitán týmu Tomáš Hübschman a hlavní kouč Petr Rada. Cílem je samozřejmě postup.

Tomáš Hübschman o soupeři

Jerevan má nějakou kvalitu. Má technické a rychlé hráče do brejkových situací. První zápas u nich jsme moc nezvládli. Musíme se teď hodně zlepšit. Určitě se s nimi ale hrát dá, což jsme si vyzkoušeli v druhém poločase u nich. Budeme muset být ale trpěliví a vydržet s míčem.

Tomáš Hübschman o klíči k postupu

Určitě tím faktorem k postupu bude pohyb. V prvním zápase jsme ho měli málo. Musíme se udržet a být trpěliví na míči.

Tomáš Hübschman o povzbuzení před pohárem

Každé vítězství dodá sebevědomí. Bereme to s nějakým respektem. Na 6:0 proti Slovácku to nebylo. I v tomto zápase tam byly z naší strany chyby. Né všech bylo růžkové, jak vypadá konečný výsledek.

Trenér Rada o soupeři z Jerevanu

Špatný soupeř to není. Kdo viděl první zápas, tak ví. První poločas tam jsme prospali, dostali jsme se do dvoubrankové nevýhody. Zlepšili jsme se, hlavně pohybem a důrazem v druhém poločase. Měli jsme tlak na soupeře. Snížili jsme. Měli jsme pasáže, kdy bylo blízko i vyrovnání, třeba při šanci Acosty, která nebyla proměněna. Soupeř je to u nás dost podceňovaný, oni hrají prakticky každý rok v pohárech. Mají šikovné a pohyblivé hráče směrem dopředu. Kvalita a fotbalovost na naší straně by měla ale přesto být. Je to pohárový zápas a my musíme být obezřetní. Bude to chtít devadesát minut trpělivosti a hodně koncentrace. Nesmíme podcenit žádnou situaci. Hrajeme doma a chceme být aktivní.

Trenér Rada o cílech

Nechceme nic podcenit. Cílem je samozřejmě postup. Hrajeme doma a budeme to chtít ukázat. Nechceme abychom vypadali jako doma s Kyjevem, kdy jsme dostali rychlé dva góly. Pak bychom to měli hodně těžké. Budeme chtít být od první minuty aktivní. Koncentrace u nás musí být.

Trenér Rada o hráčích soupeře Vardanyanovi a Miranyanovi

Tyhle dva vepředu jsou velice nepříjemní. Navíc jim v domácím zápase nehrál ještě jejich klíčový hráč a kapitán Mkrtchyan, který řídí jejich hru záložní řady. Uvidíme, jestli ten u nás nastoupí. My se ale musíme soustředit na všechny, nejen na tyto jmenované. Síla dopředu tam prostě je.

Trenér Rada o zdravotním stavu svého kádru

Jovović měl ze zápasu v Jerevanu koňara, lékaři dělali všechno možné, aby byl fit. Uvidíme dnes po dnešním tréninku. Pokud bude zdravý, tak bude v naší nominované osmnáctce. U ostatních je to tak, že kdo byl v nominaci na zápas se Slováckem je v pořádku. Výjimkou je Acosta, který má problémy se svalovým zraněním. U něj ještě uvidíme. O základní sestavě ještě nejsem definitivně rozhodnutý.