Rozhovor
31
červenec
2019

Cílem je postup, zaznělo na tiskovce


Předzápasovou tiskovou konferenci před zítřejším pohárovým duelem s Pjunikem Jerevan mají za sebou kapitán týmu Tomáš Hübschman a hlavní kouč Petr Rada. Cílem je samozřejmě postup.

Tomáš Hübschman o soupeři

Jerevan má nějakou kvalitu. Má technické a rychlé hráče do brejkových situací. První zápas u nich jsme moc nezvládli. Musíme se teď hodně zlepšit. Určitě se s nimi ale hrát dá, což jsme si vyzkoušeli v druhém poločase u nich. Budeme muset být ale trpěliví a vydržet s míčem.

Tomáš Hübschman o klíči k postupu

Určitě tím faktorem k postupu bude pohyb. V prvním zápase jsme ho měli málo. Musíme se udržet a být trpěliví na míči.

Tomáš Hübschman o povzbuzení před pohárem

Každé vítězství dodá sebevědomí. Bereme to s nějakým respektem. Na 6:0 proti Slovácku to nebylo. I v tomto zápase tam byly z naší strany chyby. Né všech bylo růžkové, jak vypadá konečný výsledek.

Trenér Rada o soupeři z Jerevanu

Špatný soupeř to není. Kdo viděl první zápas, tak ví. První poločas tam jsme prospali, dostali jsme se do dvoubrankové nevýhody. Zlepšili jsme se, hlavně pohybem a důrazem v druhém poločase. Měli jsme tlak na soupeře. Snížili jsme. Měli jsme pasáže, kdy bylo blízko i vyrovnání, třeba při šanci Acosty, která nebyla proměněna. Soupeř je to u nás dost podceňovaný, oni hrají prakticky každý rok v pohárech. Mají šikovné a pohyblivé hráče směrem dopředu. Kvalita a fotbalovost na naší straně by měla ale přesto být. Je to pohárový zápas a my musíme být obezřetní. Bude to chtít devadesát minut trpělivosti a hodně koncentrace. Nesmíme podcenit žádnou situaci. Hrajeme doma a chceme být aktivní.

Trenér Rada o cílech

Nechceme nic podcenit. Cílem je samozřejmě postup. Hrajeme doma a budeme to chtít ukázat. Nechceme abychom vypadali jako doma s Kyjevem, kdy jsme dostali rychlé dva góly. Pak bychom to měli hodně těžké. Budeme chtít být od první minuty aktivní. Koncentrace u nás musí být.

Trenér Rada o hráčích soupeře Vardanyanovi a Miranyanovi

Tyhle dva vepředu jsou velice nepříjemní. Navíc jim v domácím zápase nehrál ještě jejich klíčový hráč a kapitán Mkrtchyan, který řídí jejich hru záložní řady. Uvidíme, jestli ten u nás nastoupí. My se ale musíme soustředit na všechny, nejen na tyto jmenované. Síla dopředu tam prostě je.

Trenér Rada o zdravotním stavu svého kádru

Jovović měl ze zápasu v Jerevanu koňara, lékaři dělali všechno možné, aby byl fit. Uvidíme dnes po dnešním tréninku. Pokud bude zdravý, tak bude v naší nominované osmnáctce. U ostatních je to tak, že kdo byl v nominaci na zápas se Slováckem je v pořádku. Výjimkou je Acosta, který má problémy se svalovým zraněním. U něj ještě uvidíme. O základní sestavě ještě nejsem definitivně rozhodnutý.

Fotogalerie


Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS

© 2014 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.