Co řekli hráči po postupu do finále?

FC Zlín FK Jablonec
MOL Cup, SF st 25. 4. 2018, 18:00

Jablonecký celek se díky vítězství 1:0 posunul do samotného finále MOL Cupu. Jak hodnotili utkání ve Zlíně samotní aktéři zápasu? Vítězné semifinále hodnotí brankář Vlastimil Hrubý a jediný střelec Lukáš Masopust.

Vlastimil Hrubý: Chtěli jsme být silní na míči a to jsme plnili

V semifinálovém duelu se nám i tentokrát poměrně dařilo držet míč.

Řekli jsme si, že chceme být silní na míči a myslím si, že jsme to i splnili. Samozřejmě tam byla nějaká část zápasu, kdy měl i Zlín více ze hry. My jsme ale měli přidat druhý gól a byl by pak větší klid. Jsem samozřejmě rád, že jsme to uhráli a jsme ve finále!

Postupu jsme jako tým přikládali velkou důležitost, že?

Neprožili jsme moc dobrý podzim, nikdo s námi už v ničem moc nepočítal. Jarní sezonu jsme ale rozjeli na výbornou a teď jsme ve hře hned ve dvou soutěžích. Budeme se snažit uhrát co nejlepší výsledek, tak aby to na konci byla buď z ligy nebo z MOL Cupu Evropa.

Která střela soupeře pro tebe byla nejošemetnější?

Asi nejhůř mi bylo v té první minutě druhého poločasu, to byl krásný centr, proletělo to na zadní, hráč to tam v souboji hlavičkoval. Naštěstí mi to vzalo ruku. Možná výhoda byla, že hřiště bylo suché, tím pádem jsem měl větší šanci zasáhnout a odjelo to vedle branky.

Před necelými dvěma měsíci jsme na Zlínské Letné vyhráli v lize vysoko 4:0. Byl to dnes o hodně těžší zápas?

Věděli jsme, že to bude těžší. Trenér Petržela s nimi mohl už nějaký čas pracovat a nějaké pensum práce tu je vidět. Pohárové utkání je ale o hodně jiné než ligové, v lize se dá zaváhání zachránit, kdežto v poháru je hned konec.

Po tvém souboji s Vukadinovićem se domácí fanoušci zběsile dožadovali penalty, jak si ten souboj viděl ty?

Já nevím. Nějaký kontakt tam mezi námi byl, ale rozhodně jsem tam nešel s nějakým úmyslem faulovat. Byl tam propadený balon, šli jsme proti sobě a ani jeden jsme ho netrefili. Pak jsme se střetli a balon šel až někde k praporku. Je to na posouzení rozhodčího, ale nemyslím si, že by to byla penalta.

Ve finále poháru MOL Cup nás čeká asi nejtěžší možný soupeř v podobě pražské Slavie.

Když to chceme vyhrát, musíme porazit každého. Bude to samozřejmě těžký soupeř. Už by to ale mohlo snad vyjít, jsem v Jablonci čtyři roky a bude to moje třetí finále. Doufám, že to bude do třetice všeho dobrého (úsměv).

Kde by se podle tebe mělo hrát pohárové finále?

Vůbec nevím. Zatím jsem slyšel nějaké nepodložené zvěsti o tom, že to má být na Spartě, což mi tedy přijde takové divné, když ten jeden klub působí v Praze a má to tam takřka doma. To by pak měli fanoušci soupeře výhodu a bylo by jich tam samozřejmě víc. To jsem ale jenom slyšel, teprve uvidíme, jak to všechno bude.

Lukáš Masopust: Gólů hlavou mám víc v mistrákách než na tréninku

Jednobrankové vítězství nás posouvá do finále MOL Cupu. O gól jsme asi byli lepší a postup je tak zasloužený?

Možná jsme byli lepší o dva góly (smích). Nevím, jestli si to úplně přesně vybavuju, ale Zlín měl nějaké náznaky a pak tu šanci hned na začátku druhé půle. My jsme i po gólu měli ještě další dvě stoprocentní šance, jenže jsme nedali, mohli jsme mít pak větší klid ke konci. Přesto jsme rádi, že jsme to takhle zvládli.

Kde si se vzal jako křídelní hráč ve vápně při té gólové hlavičce?

Nějak se tak akce takhle prostě vyvinula. Musíme nabíhat do volného prostoru, křičel jsem si na Martina Doležala ať mi to dá na penaltu. Čekal jsem to spíš po zemi, on mi to naštěstí ale dal vzduchem, protože nohou bych to možná nedal, to by bylo těžké. Byl to krásný balon na hlavu. Nevím jak přesně, ale nějak jsem to prostřelil. V prvních chvíli jsem si myslel, že to Zlámal chytí, ale do branky se to naštěstí dostalo.

Na Zlínské Letné si skoroval pěkným gólem už v lize před necelými dvěma měsíci.

Nějak jsem nad tím teď zrovna přemýšlel. Dal jsem Zlínu celkově už čtyři góly, z toho tři tady. Asi se tady z toho stává pro mě oblíbené hřiště (úsměv).

Kolik máš vůbec ve statistikách gólů hlavou?

Dost jako, pozor! Z těch málo co mám, tak tři určitě a teď ten v poháru. Určitě jich mám víc hlavou v mistrákách, než v tréninku (smích).

Čím jste dokázali eliminovat domácí tým, který se do žádného souvislejšího tlaku nedostal?

Dobře jsme presovali, jim pak nezbývalo nic jiného, než nakopávat balony a ty pak sbírali stopeři. Dobře nám to pracovalo a tím jsme je asi vyřadili.

Utkání v horku vás stálo asi nemálo sil, zbyly ještě nějaké na nedělní derby s Libercem?

Síly se najdou, přece jen je to derby, vyhecujeme se. Naši fanoušci ten zápas berou jako jeden z nejdůležitějších v sezoně. Kolikrát se i říkalo, že nejdůležitější je vyhrát derby a ostatní je v uvozovkách jedno. Pro nás, pro ten kraj a pro lidi je to moc důležitý zápas. Potřebujeme z toho derby výhru, která by nám hodně pomohla v našlapané tabulce.

Zároveň jsme se probojovali do vysněného finále, odkud je už kousek do základní skupiny Evropské ligy.

Pohár chce vyhrát každej. Odměna je letos hodně sladká. Jestli se nepletu, tak příští rok tomu už tak nebude. Je to hodně lákavé.

Jaký tým vás čeká v samotném finále?

Slavie má silný tým. Ale porazil je i Zlín, stát se může cokoliv. Liga i pohár jsou vyrovnané, každý může opravdu porazit každého.