Čvančara si vážil šance a děkoval Považancovi

FK Jablonec 1.FC Slovácko
FORTUNA:LIGA, 5. kolo ne 22. 8. 2021, 16:00

Po dlouhé době se v základní sestavě Jablonce ocitl na hrotu útočník Tomáš Čvančara. V zápase se Slováckem se z jedné branky radoval předčasně, nakonec byl ale u vyrovnání, když proměnil pokutový kop.

Jaký to byl pocit, začít tentokrát v základní sestavě?

Bylo to super, moc si toho vážím. Jsem rád, že jsem se mohl ukázat. Snad takových pocitů budu mít teď víc.

Trenér tentokrát prostřídal sestavu oproti jiným dnům. Bylo to o to složitější?

Nebylo. Jsme tu s klukama dlouho pohromadě, všichni spolu trénujeme, známe se a víme, co od sebe čekat. Jediné, co mě mrzí, že to nedopadlo vítězně, ale remíza je asi spravedlivá.

Pojďme od úvodu. Ze začátku si se radoval z branky, která ale nebyla uznána po zásahu VARu, který odhalil ofsajd.

Abych pravdu řekl, tak jsem ani nevěděl, že jsem byl v ofsajdu. Odrazilo se to tam od tyčky, snažil jsem se rychle zorientovat a doklepnout. Ještě jsem se na to nekoukal v opakovaných záběrech.

Byly souboje s vyspělými zadáky Slovácka hodně těžké?

Složité to bylo, těch soubojů bylo hodně. Myslím si ale, že jsem se jim v určitém směru v těch soubojích vyrovnal. I když moje přednosti jsou v něčem jiném.

Pomohly vám do tlaku střídání trenérem, který postupně poslal na plac zkušené hráče?

Když přišel na hřiště Martin Doležal, začal na sebe vázat ty dva stopery, protože je nebezpečný z každé situace ve vápně. Otevřel se mi tam více prostor pod ním a tím si myslím, že jsme začali být ještě více nebezpečnější ve vápně.

Vnikla z toho nakonec penalta, k jejíž exekuci si se postavil ty. Jak tam probíhala komunikace a byl jsi určený?

Bral si to tam Kuba Považanec nebo Krobík, ale já, jelikož jsem se v zápase cítil docela dobře, tak jsem si na to věřil. Jen jsem na Kubka (Považance) houkl, že bych si jí vzal a on mi dal balon. Nebyl jsem teda mezi určenými, ale trenér říká, že má jít ten, kdo si věří. Kubovi teď můžu poděkovat, že mi dovolil jí kopnout.

Věděl si předem, kam budeš kopat?

Vůbec jsem se na brankáře nekoukal, předem jsem byl rozhodnutej, kam jí kopnu. Soustředil jsem se na to, abych to dobře trefil a balon měl razanci, kdyby náhodou vystihl směr, tak aby to šlo k tyči a nemohl to chytnout.

Co kdyby si jí nedal?

To jsem si ani nepřipouštěl. Byla by to velká chyba si tohle vůbec připouštět. Je to fotbal, hrajeme to pro to, abychom byli úspěšní, abychom vyhrávali a bavili lidi. Věřil jsem si, kdybych měl nějaké pochybnosti, tak bych asi moc úspěšný nebyl.

Dá se říci, že další ligová ztráta je jakousi daní za Evropu?

Je to samozřejmě náročné. Kluci toho mají v nohách hodně odběháno. Všechno to jsou strašně těžké zápasy. Neměli jsme prakticky tři týdny volno, jedeme každým dnem. Ale tohle si nemůžeme připouštět, ať je to liga či pohár. Všechno je to pro nás strašně důležité. Máme natolik zkušenej a kvalitní kádr, abychom se zvládli vždy přeorientovat na danou soutěž.