Mládež
únor

Další zápasy staršího dorostu FK Jablonec

Starší dorost vyjel na prodloužený víkend do Havlíčkova Brodu, kde sehrál 4 zápasy s týmy FC Vysočina Jihlava a Havlíčkovým Brodem.

Na dvojutkání s Jihlavou jsme rozdělili tým na dvě poloviny, zajímalo nás zejména jak si poradí někteří hráči v konfrontaci se soupeřovou ligovou U19.

FK Jablonec - FC Vysočina Jihlava 0:4 (0:3)

Sestava: Mazánek - Janda, Šimůnek, Dejl, Scholz, Jákl, Vrzák, Ráček, Tokár, Urbánek, Pour, Horáček L., Šilhavý, Hrušovský

Komentář trenéra: "V utkání byla Jihlava lepším týmem. Nám chyběla "lehkost" jak běžecká tak v kombinaci. V obranné fázi jsme byli neorganizovaní a směrem do útoku jsme hodně kazili , hráli převážně bez míče což nás stálo hodně sil. A opět jsme se nevyvarovali individuálních a taktických chyb."

FK Jablonec - FC Vysočina Jihlava 1:3 (0:1)

Sestava: Ježek - Málek, Javůrek Pa, Hnát, Malimánek, Rulec, Javůrek Ma, Vobejda, Vostál, Štolba, Coufal Musílek, Vosecký:

Branka: Vosecký

Komentář trenéra: "Z našeho pohledu lepší utkání, vyrovnaný průběh kdy soupeř byl efektivnější v zakončení."

FC Havlíčkův Brod (muži) - FK Jablonec 1:0 (1:0)

Sestava: Mazánek - Jákl, Dejl, Javůrek Pa, Malimánek, Scholz, Ráček, Hrušovský, Javůrek Ma, Pour, Urbánek, Coufal, Vosecký, Tokár, Musílek

Komentář trenéra: "Proti divizním mužům jsme odehráli diametrálně odlišné utkání než proti Jihlavě. Vyrovnali jsme se domácím v soubojích, hráli jsme dobře i po taktické stránce a hlavně jsme byli aktivní, nekazili jsme tolik a ve hře na míči jsme se výrazně zlepšili. Rezervy byli ovšem v počtu zakončení a řešení předfinální fáze, proto nula v počtu vstřelených branek."

FC Havlíčkův Brod U19 - FK Jablonec 2:5 (0:2)

Branky: Štolba 3x, Horáček La, Šimůnek

Sestava: Ježek - Vostál, Hnát, Šimůnek, Horáček La, Janda, Málek, Vobejda, Rulec, Tokár, Vrzák, Šilhavý, Štolba. Ráček, Malimánek.

Komentář trenéra: "V utkání průměrné úrovně jak technicky tak tempem hry jsme se konečně střelecky prosadili."

Celkově zhodnotil Mgr. Michal Kolčava prodloužený víkend jabloneckých starších dorostenců takto: "Jsem rád, že jsme absolvovali "minisoustředění" a opustili alespoň na chvilku Jablonec . V zápasech pořád točíme sestavy a zkoušíme různé varianty. Nyní pokročíme do další fáze , kdy chceme více ustálit sestavy. V přípravě nás čekají další zajímavý a těžcí soupeři což vítáme. Já doufám, že naše výkonnost bude mít stoupající tendenci."