This text will be replaced
Rozhovor
8
únor
2015

Daniel Rossi alternoval na levém kraji obrany


Náročný turnaj mají hráči za sebou. Během sedmi dní absolvovali v plném tempu tři náročná utkání s kvalitními soupeři.

Přátelská utkání 2014/15 | Atlantic Cup


1
:
1
1:1

Branky JAB: 30. Kopic

Branky MDT: 36. Igboun


Po zápase s FC Midtjylland jsme se zajímali o dojmy stopera Víta Beneše a Daniela Rossiho, který opět předvedl, jak moc je pro tým platný. Poté, co si z rozcvičky odnesl lehké zranění původně nominovaný Milan Mišůn, zaskočil právě Rossi na nezvyklém postu levého beka. Na druhý poločas se už brazilský univerzál přesunul na svou oblíbenější pozici defenzivního záložníka.

O zápase s Midtjyllandem

Rossi: Byl to těžký zápas, dánský tým hrál velmi agresivně. My jsme se tomu ale rychle přizpůsobili a rozhodně to bylo pro nás přínosné utkání.

Beneš: Utkání bylo hodně náročné fyzicky a se spoustou soubojů. Chyběl nám trochu pohyb, především bez míče při nabídce a trochu nám vázla kombinace oproti třeba utkání s Kodaní. Díky bojovnosti jsme nakonec uhráli alespoň remízu.

O pozici levého obránce

Rossi: V této sezóně hraji ve středu zálohy a tam mi to vyhovuje nejvíce. Nicméně jako krajní obránce už jsem párkrát hrál a když to budou trenéři potřebovat, nastoupím kdekoliv a odevzdám maximum.

Beneš: Stále hrajeme pokaždé v jiném složení. V tuto fázi je to asi běžné, že trenéři hledají to správné složení pro ligový start. Teď je to bohužel při těch lehčích zraněních Filipa s Milanem náročné a museli se hledat jiné alternativy.

O únavě po zranění

Beneš: Tohle byl můj první zápas, který jsem odehrál po zranění celých devadesát minut. Jsem z toho hodně unavený a nejen já. Někteří kluci jako Perňa nebo José odehráli všechny tři zápasy celé a samozřejmě to cítíme.

O celkové bilanci na Atlantic Cupu

Rossi: Byla velká škoda prvního poločasu zápasu s Göteborgem. Tam to nebylo tak ideální, jak bychom chtěli hrát. V druhém utkání proti Kodani jsme hodně věcí zlepšili. Celý týden byl pro nás hodně důležitý a přínosný. Hodně jsme pracovali a myslím, že byl vidět posun v určitých herních činnostech.

O pilování formy na ligu

Beneš: Myslím, že jsme v tuhle chvíli dobře připraveni fyzicky. Ještě potřebujeme dopilovat taktické věci a nácviky kombinací.

Fotogalerie


Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS

© 2014 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.