This text will be replaced
Rozhovor
únor

Daniel Rossi alternoval na levém kraji obrany

Náročný turnaj mají hráči za sebou. Během sedmi dní absolvovali v plném tempu tři náročná utkání s kvalitními soupeři.

Přátelská utkání 2014/15 | Atlantic Cup

:

Branky JAB: 30. Kopic

Branky MDT: 36. Igboun

Po zápase s FC Midtjylland jsme se zajímali o dojmy stopera Víta Beneše a Daniela Rossiho, který opět předvedl, jak moc je pro tým platný. Poté, co si z rozcvičky odnesl lehké zranění původně nominovaný Milan Mišůn, zaskočil právě Rossi na nezvyklém postu levého beka. Na druhý poločas se už brazilský univerzál přesunul na svou oblíbenější pozici defenzivního záložníka.

O zápase s Midtjyllandem

Rossi: Byl to těžký zápas, dánský tým hrál velmi agresivně. My jsme se tomu ale rychle přizpůsobili a rozhodně to bylo pro nás přínosné utkání.

Beneš: Utkání bylo hodně náročné fyzicky a se spoustou soubojů. Chyběl nám trochu pohyb, především bez míče při nabídce a trochu nám vázla kombinace oproti třeba utkání s Kodaní. Díky bojovnosti jsme nakonec uhráli alespoň remízu.

O pozici levého obránce

Rossi: V této sezóně hraji ve středu zálohy a tam mi to vyhovuje nejvíce. Nicméně jako krajní obránce už jsem párkrát hrál a když to budou trenéři potřebovat, nastoupím kdekoliv a odevzdám maximum.

Beneš: Stále hrajeme pokaždé v jiném složení. V tuto fázi je to asi běžné, že trenéři hledají to správné složení pro ligový start. Teď je to bohužel při těch lehčích zraněních Filipa s Milanem náročné a museli se hledat jiné alternativy.

O únavě po zranění

Beneš: Tohle byl můj první zápas, který jsem odehrál po zranění celých devadesát minut. Jsem z toho hodně unavený a nejen já. Někteří kluci jako Perňa nebo José odehráli všechny tři zápasy celé a samozřejmě to cítíme.

O celkové bilanci na Atlantic Cupu

Rossi: Byla velká škoda prvního poločasu zápasu s Göteborgem. Tam to nebylo tak ideální, jak bychom chtěli hrát. V druhém utkání proti Kodani jsme hodně věcí zlepšili. Celý týden byl pro nás hodně důležitý a přínosný. Hodně jsme pracovali a myslím, že byl vidět posun v určitých herních činnostech.

O pilování formy na ligu

Beneš: Myslím, že jsme v tuhle chvíli dobře připraveni fyzicky. Ještě potřebujeme dopilovat taktické věci a nácviky kombinací.