David Hovorka se připravuje s Jabloncem

Stoper David Hovorka se dnes připojil k týmu a absolvoval první tréninkovou jednotku. Od svého mateřského klubu Sparty Praha dostal povolení trénovat v Jablonci.

FK Jablonec jedná se Spartou o ročním hostování David Hovorky s následnou opcí na přestup.

David Hovorka je odchovancem Sparty Praha, kde si prošel celou mládežnickou akademií. V roce 2012 se probojoval do seniorské kategorie a nastupoval za béčko. V roce 2014 hostoval v Hradci Králové a v létě téhož roku zamířil do Viktorie Žižkov, kde nastupoval pod trenérem Jindřihem Trpišovským, který si jej následně v roce 2015 přivedl do Liberce.

Tam se Davidovi dařilo nejen v české lize, ale byl důležitou postavou v Evropské lize na pozici stopera. S Libercem hrál základní skupinu Evropské ligy v sezóně 2015/2016 i v následující 2016/2017. V únoru 2017 se vrátil do Sparty, která jej vykoupila z Liberce.

Profil Davida Hovorky

Narozen: 7. srpna 1993

Post: střední obránce

Noha: pravá

Výška: 179 cm

Váha: 73 kg

Zápasy/góly v lize: 55/4

Předchozí kluby: FC Hradec Králové (hostování), FK Viktoria Žižkov (hostování), FC Slovan Liberec, AC Sparta Praha.

Author Martin Bergman