David Lischka přestupuje do Sparty!

Co se nepodařilo v zimě, to se podařilo v létě! David Lischka se dočkal vysněného přestupu do Sparty Praha, když překonal nelehké zdravotní komplikace. Díky za všechno, Davide! AŤ se ti daří!

„Na Jablonec budu vzpomínat jenom v dobrém. Přestoupil jsem sem z Hlučína v sedmnácti letech a zažil jsem tady toho hrozně moc. Rok 2018 pak byl pro mou kariéru zlomový. Moc jsem si poslední rok užil a všem bych za to chtěl poděkovat. Moc děkuji spoluhráčům, realizačnímu týmu a klubu, že mi dali tu možnost hrát tady za Jablonec. Povedlo se nám spousta věcí a moc jsem si to užil. A díky tomu všemu přišla nabídka jít do Sparty a je to pro mě velká výzva a taky čest být v takovém klubu, jako je Sparta,“ říká mladý stoper, který by před sebou mohl mít velkou kariéru.

Již v zimě měl do Sparty namířeno, ale musel překonat potíže se srdcem, podstoupil operaci a dokázal se vrátit na ligové trávníky! První start po operaci srdce si David Lischka připsal v posledním kole nadstavby doma proti Liberci, kdy na Střelnici vyběhl na závěrečné minuty. Jeho návrat na profesionální úrovni byl hodně emotivní pro všechny fanoušky fotbalu.

Díky za všechno, Davide! Ať se ti daří a plníš si další fotbalové i životní sny!

David Lischka přišel do Jablonce na pozici stopera z Hlučína, odkud k nám na sever přestoupil již v 17 letech. Musel nejprve sbírat zkušenosti a prošel si také několika hostováními v Baníku Ostrava, Varnsdorfu a Karviné. Právě poslední hostování v Karviné pak nasměrovalo nyní jednadvacetiletého Davida Lischku do první ligy a stal se po boku Luďka Pernici v Jablonci nedílnou součástí základní sestavy. V aktuálním soutěžním ročníku pak válel po boku Davida Hovorky nebo Tomáše Břečky jak v české lize, tak i v Evropské lize UEFA. Teď nás David opouští a chce zvládnout další velkou výzvu ve fotbalové kariéře.

Author Martin Bergman