květen

Deatenáctka v dohrávce neudržela vedení na Spartě.

V dohrávce 22. kola České ligy si zajel jablonecký starší dorost do Prahy na Strahov sehrát utkání se Spartou Praha B. Jablonec sice první poločas vyhrál brankou v samém závěru, ale po obrátce domácí celek v rozmezí deseti minut třikrát skóroval. Hosté pak výsledek korigovali až v nastaveném čase.

ČL, Kolo: 22, Datum: 25.5.2022

AC Sparta Praha B - FA Jablonec 3:2 (0:1)

Sestava FA Jablonec: Reiner –Malý, Drda (76. Karban), Ryml – Jandura T. (76. Bím), Kubín (56. Kubát), Stibor, Nykrín – Werani, Linhart (66. Gaši) – Svrček (66. Plechatý)

Branky FA Jablonec: 45+1 Stibor z pen., 90+3 Gaši

Potrestaní FA Jablonec: ŽK – 30. Kubín, 79. Bím

Sestava soupeř: Čechal – Rott, Říha, Rebibo, Lehocký – Kaža (46. Hodouš), Vitarigov (71. Škoda), Lilling (71. Feit), Horák (84. Jandovský), Osmani – Rus (87. Tošnar)

Branky soupeř: 50. Rus, 54. Horák, 60. Vitarigov

Potrestaní soupeř: -

Hřiště: Praha – Strahov/tráva

Rozhodčí: Černý, Andras, Šmakal; delegát: Bohuněk

Komentář: V 6. minutě z trestného kopu vypálil Rott a Reiner míč vytěsnil nad branku. V 16. minutě pálil z levého úhlu Nykrín, ale gólman Čechal míč lapil. V 32. minutě Svrček vybojoval vpravo míč, s kterým pronikl do vápna a posunul ho na střed Stiborovi, jehož prudkou ránu brankář jen vyrazil k Linhartovi, kterému dorážku soupeř srazil na roh. Ve 44. minutě vyslal Lehocký míč po zemi na branku hostí a ten skončil těsně vedle levé tyče mimo. V nastaveném čase první půle domácí hráč zahrál ve vápně rukou a z následného pokutového kopu Stibora se Jablonec ujal vedení.

Ve druhém poločase hosté od padesáté do šedesáté minuty schytali tři branky. V 54. minutě srovnal skóre Rus, v 54. minutě vedení na stranu Sparty otočil Horák a náskok zvýšil Vitarigov v minutě šedesáté. V 63. minutě našel Werani z pravé strany ve vápně Stibora, ale ten ve výhodné pozici pálil do brankáře. Korigovat stav se jabloneckým podařilo znovu v nastaveném čase celého zápasu a autorem branky byl Gaši, který pošel levou stranou do vápna a s přehledem poslal míč do sítě.

Sestavil: Pavel Bursa