Reportáž
26
květen
2022

Deatenáctka v dohrávce neudržela vedení na Spartě.


V dohrávce 22. kola České ligy si zajel jablonecký starší dorost do Prahy na Strahov sehrát utkání se Spartou Praha B. Jablonec sice první poločas vyhrál brankou v samém závěru, ale po obrátce domácí celek v rozmezí deseti minut třikrát skóroval. Hosté pak výsledek korigovali až v nastaveném čase.

ČL, Kolo: 22, Datum: 25.5.2022

AC Sparta Praha B - FA Jablonec 3:2 (0:1)

Sestava FA Jablonec: Reiner –Malý, Drda (76. Karban), Ryml – Jandura T. (76. Bím), Kubín (56. Kubát), Stibor, Nykrín – Werani, Linhart (66. Gaši) – Svrček (66. Plechatý)

Branky FA Jablonec: 45+1 Stibor z pen., 90+3 Gaši

Potrestaní FA Jablonec: ŽK – 30. Kubín, 79. Bím

Sestava soupeř: Čechal – Rott, Říha, Rebibo, Lehocký – Kaža (46. Hodouš), Vitarigov (71. Škoda), Lilling (71. Feit), Horák (84. Jandovský), Osmani – Rus (87. Tošnar)

Branky soupeř: 50. Rus, 54. Horák, 60. Vitarigov

Potrestaní soupeř: -

Hřiště: Praha – Strahov/tráva

Rozhodčí: Černý, Andras, Šmakal; delegát: Bohuněk

Komentář: V 6. minutě z trestného kopu vypálil Rott a Reiner míč vytěsnil nad branku. V 16. minutě pálil z levého úhlu Nykrín, ale gólman Čechal míč lapil. V 32. minutě Svrček vybojoval vpravo míč, s kterým pronikl do vápna a posunul ho na střed Stiborovi, jehož prudkou ránu brankář jen vyrazil k Linhartovi, kterému dorážku soupeř srazil na roh. Ve 44. minutě vyslal Lehocký míč po zemi na branku hostí a ten skončil těsně vedle levé tyče mimo. V nastaveném čase první půle domácí hráč zahrál ve vápně rukou a z následného pokutového kopu Stibora se Jablonec ujal vedení.

Ve druhém poločase hosté od padesáté do šedesáté minuty schytali tři branky. V 54. minutě srovnal skóre Rus, v 54. minutě vedení na stranu Sparty otočil Horák a náskok zvýšil Vitarigov v minutě šedesáté. V 63. minutě našel Werani z pravé strany ve vápně Stibora, ale ten ve výhodné pozici pálil do brankáře. Korigovat stav se jabloneckým podařilo znovu v nastaveném čase celého zápasu a autorem branky byl Gaši, který pošel levou stranou do vápna a s přehledem poslal míč do sítě. 

Sestavil: Pavel Bursa

Fotogalerie


Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS | Nastavení cookies

© 2014-2022 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.