Infografika
19
prosinec
2014

Defenzivní záložníci pro tým tvrdě makali


Zkušené dvojici defenzivních záložníků je dohromady 66 let. Přesto patří ke špičce české ligy na svých postech. Tomáš Hübschman a Daniel Rossi odehráli velmi dobrý podzim. A jak se jejich výkony promítly do statistik? To se ukáže v naší infografice.

I když jsou v sestavě pod taktovkou dirigenta Jaroslava Šilhavého bok po boku, oba mají v jablonecké symfonii odlišné role. Zatímco třiatřicetiletý brazilský fotbalista Daniel Rossi pomáhá čeřit útočné vody, defenzivní štít se zkušenostmi z ukrajinského velkoklubu Šachtar Doněck Tomáš Hübschman je často první na steči při zastavování útočeného snažení našich soupeřů.

Pojďme si společně připomenout, jak se zapsali do historie nejúspěšnějšího podzimu FK BAUMIT Jablonec v lize. 

Daniel Rossi

Amigo, jak se brazilskému fotbalistovi Rossimu mezi spoluhráči přezdívá, je v sestavě sice na pozici defenzivního záložníka, ale jeho prostor je spíše blíže k soupeřově brance. Není tedy náhodou, že si během podzimní části SYNOT ligy připsal také tři branky a jednu asistenci! Po zranění Víta Beneše ale musel ve 3. kole alternovat na pozici stopera, kde mu to příliš nesedí. Tam se naštěstí rozehrál Marek Kysela a Rossi se mohl naplno vrhnout do míst, která mu jsou nejbližší.

Daniel Rossi patří mezi výborné hlavičkáře, je důrazný v soubojích a z žádného neuhne. O tom se například přesvědčil Martin Latka ze Slavie, na kterého měl Rossi osobku a soupeře k ničemu v Edenu nepustil. I přes své hlavičkářské schopnosti se Rossi ani jednou hlavou gólově neprosadil. Všechny tři jeho góly ale stály za to. Umístěné střely z dálky byly oku lahodícím prvkem jabloneckých zápasů.

1. gól vstřelil Rossi Bohemce po přihrávce Kopice

2. gól dal proti Příbrami, kdy dělovkou uklidil odražený míč

3. gól vstřelil jak jinak než z dálky, tentokrát proti Dukle

Rossi během podzimu odehrál 15 zápasů, chyběl jen v tom posledním, kdy pykal za čtvrtou žlutou kartu. Přitom absolvoval celkem 287 soubojů a 157 jich vyhrál. Brazilec s osmičkou na zádech nezaostává ani ve fyzičce. Je třetím nejlepším vytrvalcem v týmu, a to odehrál o celé utkání méně než jeho dva běhavější spoluhráči. Rossi nemá přesné jen střely, ale také přihrávky. Rozdal jich 644 s úspěšností přes 78 procent.

Tomáš Hübschman

Několikanásobný mistr Ukrajiny, vítěz Poháru UEFA, držitel bronzové medaile z ME 2004 v Portugalsku, mistr Evropy U21. To je jen výčet úspěchů našeho nejzkušenějšího hráče, kapitána Tomáše Hübschmana. K týmu se připojil během letního soustředění v Rakousku. Postupně se zapracoval do týmu, ale první ligové kolo vynechal, kdy doléčoval zranění z Rakouska. 

V Plzni už se objevil na hrací ploše a poprvé ukázal, proč bude pro Jablonec důležitým hráčem, byť se náš tým k bodům v Doosan areně nedostal. Postupem času se Hübschman dostal do tempa a naplno začal prodávat své zkušenosti a herní přehled, které nasbíral během bohaté a úspěšné kariéry. Své defenzivní úkoly si plnil svědomitě a v soubojích je často úspěšný. Během patnácti zápasů šel do 184 obranných soubojů a 102 jich vyhrál. Navíc při útočení soupeřů zachytil celkem 54 přihrávek. 

Hübschmanovi spoluhráči se také mohou spolehnout na jeho velmi dobrý rozhled na hřišti, který podtrhuje úspěšnost přihrávek. Rozdal jich 773 s úspěšností 82 procent! A nebyly to jen krátké přihrávky, těch bylo 119. Celkem 654 bylo středních a dlouhých. Z tohoto celkového počtu bylo více jak 530 přihrávek dopředu, tedy útočných. 

Co však zatím Tomášovi v české lize chybí, tak je vstřelená branka. To se od něj příliš nečeká, vzhledem k jeho povinnostem na hřišti, během podzimu ale vystřelil 15 střel. Blízko ke skórování byl v Ostravě, kdy k němu propadl centr na střed malého vápna, ale na míč těsně nedosáhl. Na situaci se můžete podívat v tomto videu.

V příštím pokračování našeho statistického ohlédnutí za podzimem si posvítíme na tvůrce hry Martina Pospíšila.

Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS

© 2014 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.