Rozhovor
11
leden
2015

Deník z Tenerife - den 7


Nemusejí chodit do schodů, jejich pokoj č. 18 je "zašitý" v rohu celého komplexu. Milan Mišůn i Martin Doležal v něm odpočívali po náročném výletu na nejvyšší horu Španělska. Zhodnotili jsme s nimi nejen dnešní den ale i celou první polovinu soustředění.

O dnešním výstupu na Teide

Mišůn: Byl to pro nás jednoznačně zážitek. Já sám jsem nikdy na tak velkou horu nevystoupal. Bylo to ale opravdu náročné. Možná ta cesta dolů byla horší než nahoru. Neměli jsme úplně super obutí, takže na tom ledu to místy dost klouzalo. Cestou jsme potkávali turisty vybavené na celodenní túry s hůlkama a pevnýma botama. My je míjeli v teniskách a šusťákovkách a všichni na nás koukali jako na zjevení.

O počasí na sopce

Mišůn: Škoda, že nám nepřálo počasí a nebyl lepší výhled. Ten teplotní rozdíl z +25 na -5 stupňů během pár hodin, to bylo cítit.

Doležal: Hlavně na samém konci cesty před chatou (ve výšce ca. 3200 m.) hodně foukalo a začalo hustě sněžit. Těch posledních pár metrů bylo proto nejhorších. Po cestě zpátky o kus níž už to bylo lepší.

O zkratkách po cestě

Mišůn: Zkoušeli jsme si to zkrátit, kde to jen šlo. Akorát jednou jsme se přepočítali a vybrali si snad nejprudší sklon na celém kopci.

Doležal: Jirka Ryba (kondiční trenér) nás vedl na čele a těsně pod vrcholem odbočil, že jde hledat kratší cestu. Nakonec dorazil do cíle až po nás.

O návratu na hotel

Doležal: Doufám, že to přežijeme ve zdraví. Když jsem přišel, tak jsem byl asi půl hodiny ve sprše.

Mišůn: Já jsem zase padnul a spal jsem až do večeře. Uvidíme, jak se budu cítit zítra na hřišti.

O první půlce soustředění

Mišůn: Já jsem maximálně spokojený. Je to pro mě první kondiční soustředění s balonem. Ze začátku jsem měl trochu problémy si na to zvyknout, ale trénink od tréninku je to lepší a lepší.

Doležal: Takhle brzy v zimní přípravě jsem taky nikdy v zahraničí v teple nebyl. Je vidět, že individuální plány o pauze jsme všichni splnili a že to nyní můžeme dolaďovat už při cvičení s míčem. Jediné, co mně vadilo, bylo ranní vstávání. Ale to se teď v druhém týdnu naštěstí posouvá, takže to bude fajn.

O volném čase

Mišůn: Na internet moc nechodím. Buď si čtu nebo hrajeme s klukama poker.

Doležal: Každý den dosud byly dva tréninky. K tomu cestování z hotelu na hříště a zpátky. Takže nakonec toho volného času zase tolik nemáme. Rád si něco pustím nebo přečtu.

O kolektivu

Doležal: Celý kolektiv si skvěle sednul. Parta je teď asi nejlepší, jakou jsme ve fotbale zažili.

Fotogalerie


Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS

© 2014 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.