19
červen
2022

Derby U19 skončilo porážkou.

Jablonecký starší dorost zakončil letošní ročník České ligy porážkou v derby utkání v Liberci, kde místnímu Slovanu podlehl 0:2 (0:0). Pokud by Jablonec v první půli proměnil pokutový kop a využil další gólovku, nemuselo by k prohře dojít.

ČL, Kolo: 30, Datum: 17.6.2022

FC Slovan Liberec - FA Jablonec 2:0 (0:0)

Sestava FA Jablonec: Reiner – Malý, Karban, Chládek, Nykrín –Kubín (56. Drda) – Svrček (71. Kochánek), Stibor, Ryml (71. Hanzliček) – Kubát (90. Bím), Linhart

Branky FA Jablonec: -

Potrestaní FA Jablonec: ŽK – 52. Svrček, 74. Kochánek

Sestava soupeř: Novák – Musil (75. Gábor), Bartoš, Fidra, Wydrzynski (46. Machotka) – Lupoměský, Kočka (63. Netušil), Ogboi, Beníček (63. Čechovič) – Vyčítal, Šolc

Branky soupeř: 48. Vyčítal, 65. Čechovič

Potrestaní soupeř: ŽK – 79.Vyčítal

Hřiště: Liberec – MěS/tráva

Rozhodčí: Martínek, Mrkáček, Zikmund; delegát: Košťál

Komentář: V 16. minutě byl v pokutovém území sražen Kubát. V exekuci penalty se postavil Stibor, který ale poslal míč po zemi doleva mimo branku. Hra Jablonce byla lepší a z ní ve 41. minutě přišla vyložená šance, kdy Kubát sám nalevo malého vápna branku domácí také minul.

Krátce po rozehrání druhé půle podnikli domácí rychlou akci a mezi jabloneckými zadáky se prosmýkl Vyčítal a podél Reinera poslal míč poprvé do sítě. Odpovědět mohl v 52. minutě Stibor, ale hlavou zamířil opět mimo branku. V 65. minutě naopak hlavou zvýšil domácí Čechovič, který po přihrávce zleva na zadní tyči usměrnil míč do sítě. Následná snaha Jablonce něco s výsledkem udělat k úspěchu nevedla.

Sestavil: Pavel Bursa