Derby je tady! Jak dopadne sobotní bitva?

FC Slovan Liberec FK Jablonec
ePojisteni.cz liga, 28. kolo so 13. 5. 2017, 16:30

Podještědské derby s pořadovým číslem 46 hostí v sobotu liberecký stadion U Nisy. Vypjatý souboj severu Čech ozdobí program 28. kola ePojisteni.cz ligy.

Naši liberečtí sousedé rozhodně neprožili klidnou zimu, na nesestupovou příčku totiž měli v polovině soutěže jen dvoubodový náskok. Přitom ještě na podzim liberečtí bojovali o základní skupinu Evropské ligy. Zároveň s tím ale ztratili hodně bodů na domácí scéně a v zimě přišla pod Ještědem další velká obměna kádru.

V kabině balilo pomyslné kufry hned dvanáct hráčů, mezi nimi i nejžhavější zboží v podobě kapitána Pokorného, záložníka Sýkory či stopera Hovorky. V nelichotivé situaci ale brzy trenér Trpišovský přivítal i nové posily, hráče Kúdelu, Kerbra, Voltra, Mikulu, exjabloneckého stopera Kouřila, útočníka Potočného či dvojici navrátilců Bosančiče a Obročníka. „V lednu to pro nás bylo těžké období, nakonec jsme přeci jen posílili o zajímavé hráče a naše mužstvo má opět zajímavý potenciál,“ tvrdil kouč Trpišovský, který ubíral své zraky především k dobrému startu ligového jara. V třech prvních duelech liberečtí získali čtyři body a vzdálili se sestupovým vodám. Nově poskládaný tým však během jara stále hledal svou tvář. Důležitých bodů se náš rival dočkal až v průběhu dubna. Slovan totiž vyhrál tři z posledních čtyř zápasů a prakticky si tak zajistil prvoligovou účast i pro příští ročník. Trpišovského tým postupně zdolal Duklu Praha, Hradec Králové i Bohemians 1905, podlehl jen v posledním kole 0:1 na Spartě. Do závěrečných kol si slovy stopera Karafiáta klade další netradiční cíl. „Chceme se dostat před našeho rivala z Jablonce. Pro lidi v regionu je derby nejvíc. Určitě to tedy pro nás ještě nekončí," říká liberecký obránce před závěrečnými třemi koly a blížícím se derby.

Jablonec v posledním dvou kolech zkomplikoval situaci oběma týmům bojující o titul, remizoval se Slavií a Plzní a navázat na herně vydařené zápasy hodlá také v prestižním souboji v Liberci. „Derby je prestižní zápas. Poslední kolo jsme sehráli dobré utkání s Plzní, Liberec hrál s těžkým soupeřem proti Spartě. Teď si to rozdáme proti sobě a samozřejmě obě mužstva budou chtít uspět. My budeme chtít navázat na náš výkon z posledního zápasu. Také mám ještě v živé paměti podzimní ligové utkání, kdy se nám zápas velmi povedl, a vyhráli jsme 3:0. V Liberci chceme podat co nejlepší výkon a získat body,“ říká před sobotním derby trenér Jablonce Zdeněk Klucký.

Jablonečtí zlomili nepříjemnou statistiku nezdarů v Liberci na podzim 2014 gólem Martina Doležala, o rok později zde prohráli po zajímavé přestřelce 2:3. V letošní sezoně se nám proti libereckým daří, přišlo jednoznačné ligové vítězství 3:0 na Střelnici a v zimní Tipsport lize jsme konto Slovanu zatížili výhrou 4:0. Úspěšný střelec z historického zápasu v Liberci Martin Doležal před zápasem říká. „Gól bych dal rád i tentokrát, ale je jedno kdo skóruje, hlavně ten vypjatý zápas musíme zvládnout jako tým,“ říká před sobotním duelem na severu Čech.

Utkání začíná v sobotu 13. května od 16:30 hodin na stadionu U Nisy v Liberci

Rozhodčí: Orel Pavel - Myška Michal, Melichar Vít