Novinky
13
září
2020

Derby rezerv: Střídání zraněných a výhra Slovanu


Víkendový program 4. kola třetiligové soutěže svedl proti sobě rivalské celky rezerv Jablonce a Liberce. Derby však vyznělo jednoznačně ve prospěch našeho konkurenta, který si z Břízek odvezl vysoké vítězství 5:2.

Zápas ovlivnila vynucená střídání na obou stranách už během prvního poločasu. Soupeř musel stáhnout brzy ze hry Černického, jablonečtí trenéři řešili podobné trable při zranění Helma a následně i Černáka. S neočekávanými změnami se lépe vypořádali hráči Slovanu, kteří postupně převzali iniciativu v zápase a šli do dvoubrankového vedení, které jim vystřelili Šulc a Rondić. Jablonec sice stačil za dvě minuty snížit na 1:2 kontaktní brankou Vošahlíka, jenže hned o minutu později poslal Slovan znovu do dvoubrankového vedení Csáno. „Do zápasu jsme nevstoupili úplně špatně, nějakých čtvrt hodiny z naší strany bylo poměrně slušných, měli jsme tam náznaky šancí. Pak ale jako když utne a Liberec ve hře dominoval, byl lepší na balonu i v pohybu. Nám se zranili dva kluci, museli jsme operativně střídat a úplně nám to neklapalo. Dostali jsme gól po naší hrubce, pak se postavíme na nohy ze standardky, ale to byl od nás takový jediný záchvěv v prvním poločase,“ komentoval průběh první pětačtyřicetiminutovky asistent hlavního kouče Tomáš Čížek.

Také v druhém poločase byli aktivnější naši rivalové, našim hráčům se přesto podařilo v 60. minutě snížit na 2:3, když naději na lepší výsledek vykřesal po dlouhém autovém vhazování Coufal, snížením na rozdíl jediné branky. Jenže Liberec ani tento moment nezlomil a o deset minut později výsledek definitivně zlomil ve svůj prospěch. Po brejkové situaci v 70. minutě přidal třetí branku soupeře Csáno, sedm minut před koncem dal definitivu výsledku pátým přesným zásahem hostujícího celku Rondić. „Liberec dominoval i ve druhém poločase. Byl lepší v pohybu, na míči a také silově. Slovan vyhrál zaslouženě," přiznal sportovně asistent našeho trenéra Tomáš Čížek.

Nevydařený zápas může jablonecké rezerva odčinit hned v příštím týdnu, to zajíždí Vodičkův tým na půdu prozatím poslední rezervy Bohemians 1905.

FK Jablonec B – FC Slovan Liberec B 2:5 (1:3)

Branky: 37. Vošahlík, 60. Coufal - 26. Šulc, 35. a 83. Rondić, 38. a 71. Csáno

Sestava: Klement – Helm (18. Štěpánek Michal), Hämälainen, Štěpánek David, Skuhravý – Černák (30. Coufal), Kinčl, Rozkovec (88. Drda), Podzimek, Daníček – Vošahlík (46. Munzar)

Fotogalerie


Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS

© 2014-2021 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.