Derby v Tipsport lize nemělo vítěze

FK Jablonec FC Slovan Liberec
1:1
Přípravná utkání, přát. st 17. 1. 2018, 11:00

V druhém zápase základní skupiny zimní Tipsport ligy došlo na rivalský zápas mezi Jabloncem a Libercem. Utkání nakonec v pražských Horních Počernicích skončilo remízou 1:1.

Do prvního náznaku šance se dostával Jovović, jenže přečíslení tři na jednoho vyřešil prachbídně. Prakticky z protiútoku šel Liberec ze své první šance do vedení. V 6. minutě dostal Pulkrab na naší pravé straně rychlý balon za obranu, chytrým dloubnutím přes vybíhajícího brankáře Hrubého pak otevřel brankový účet utkání. Liberec byl v úvodních dvaceti minutách více na balonu, ale kromě nepřesné střely Bartla se k většímu ohrožení jablonecké branky nedostal.

Jablonec časem opticky srovnal hru, hodně akcí táhl Jovović, jenže spoustu balonů zkazil. Až po půlhodině hry Jovović dostal přihrávku za obranu, na přední tyči našel Doležala, který srovnal skóre. Hlavní arbitr si následně nechal ještě jablonecký vyrovnávací gól posvětit videorozhodčím.

Naši hráči si gólovou akci na chlup zopakovali znovu i o tři minuty později, tentokrát ale Doležal zamířil na přední tyči těsně vedle branky. Ve 40. minutě nebyla našim barvám uznána branka po trestném kopu Trávníka, při které byl signalizován zakončujícímu Bredovi pomeziním rozhodčím ofsajd.

Do druhé půle jablonečtí trenéři provedli pět střídání. Breda pokoušel štěstí tvrdou střelou, ale z voleje netrefil prostor branky. Slovan zahrozil po trestném kopu, který doklepával Dorley naštěstí vedle. V 75. minutě získal dobrým napadáním Tecl balon, brankáře Slovanu ale neprostřelil, míč se ještě odrazil ke střídajícímu Pleštilovi, jenže ten z dálky netrefil odkrytou bránu soupeře. Mladý Pleštil se mohl do střelecké listiny zapsat také za další tři minuty, ani po šikovné uličce od Trávníka ale nedokázal prostřelit brankáře Hladkého. Na druhé straně měl Hrubý plné ruce práce po přímém kopu libereckého Karafiáta, prudký míč mířící pod břevno s těží dostával jablonecký brankář na roh. V samém závěru mohl Jablonec strhnout vítězství na svou stranu, po dlouhém výkopu Hrubého se ke skákavému balonu dostal v útoku Tecl, míč ale poslal těsně vedle liberecké branky.

Trenér Petr Rada remízové utkání hodnotil následovně. „Začátek jsme neměli dobrý, Liberec byl živější. Pak jsme hru vyrovnali a v některých pasážích jsme byli i lepší. Sice jsme dostali zbytečný gól, ale dokázali jsme srovnat. O poločase jsme to opět prostřídali a v druhé půli jsme měli asi větší šance. Nutím hráče, abychom vyhrávali. Dneska jsme uhráli bod s těžkým soupeřem, na tuto fázi přípravy to bylo dobré utkání,“ zhodnotil průběh středečního zápasu Rada a pokračoval. „Liberec se vrátil z tepla, takže možná opticky vypadali živěji. Ale my jsme nasadili laťku v našich podmínkách a snažíme se jí držet. Jsem rád, že tu s námi byli zase dva kluci z juniorky. Pleštil i Petržilka se zapojili a pomohli nám. Máme některé hráče ťuklé, i když jich není moc. Vždy jde o nějaké dva tři dny léčení, jen Diviš má svalové problémy a tam to vypadá až na čtrnáct dní. Příští týden už začne i Vojta Kubista,“ informoval o zdravotní stránce svého kádru jablonecký kouč.