Desetigólový Schranz: Náš výkon gradoval

FC Viktoria Plzeň FK Jablonec
1:1
FORTUNA:LIGA, 27. kolo so 17. 4. 2021, 18:30

Jubilejní desátou brankou v sezoně si zvýšil svou osobní statistiku a zajistil Jablonci důležitý bod ze hřiště Viktorie Plzeň. Jablonecký útočník Ivan Schranz čelil po zápase střelbě otázek novinářů.

Ivane, v Plzni jsme předvedli velmi sympatický výkon. Jak si viděl další důležitý zápas o přední příčky?

V prvním poločase jsme byli asi horším týmem, v druhé půli jsme trochu přidali. Náš výkon gradoval, myslím si, že jsme měli navrch. Remíza je z tohoto pohledu asi zasloužená, možná jsme mohli Plzeň i zlomit, ale nevyužili jsme šance. Plzeň tam měla v závěru taky břevno. Teď jsme rádi za bod u těžkého soupeře a jdeme se připravovat na další zápasy.

Co chybělo, aby náš tlak a šance nakonec vyústily v další gól?

Možná trochu více klidu a kdyby se k nám přiklonilo trochu více štěstí. Pak jsme mohli jednu z těch šancí proměnit a definitivně Plzeň zlomit. Ale měli jsme štěstí, prohrávali jsme a dokázali jsme se vrátit do zápasu, to je také důležité.

Nescházelo přeci jen více zakončení, některé akce jako bychom překombinovávali.

Těžko říci proč tomu tak bylo. Měli jsme dobré náznaky, ale nedokázali jsme to lépe vyřešit. Já sám jsem tam několikrát nedal přihrávku tak, jak bychom měl. To jsme v druhém poločase trochu zlepšili, podařilo se nám dát gól. Škoda, že jsme nepřidali další, protože náš výkon gradoval.

Na hřišti jste se viditelně nebáli, působili jste sebevědomě.

Daří se nám a je to vidět. My chceme v každém zápase vyhrát a nejinak jsme jeli i do Plzně.

Na co jste se v přípravě na Plzeň nejvíce zaměřovali?

Hlavně na sebe, důležitá byla dobrá regenerace po Spartě. Dívali jsme se i na hru Plzně, víme že mají dobrý přechod a velkého silného útočníka Beauguela, především na to jsme se zaměřovali.

Skóroval jsi třikrát z posledních čtyř zápasů. Cítíš se v životní formě?

(přemýšlí) No, podle těch gólových statistik asi ano.

Loni jsi dal za sezonu devět branek, teď už máš na svém kontě desátou.

Jsem rád, že jsem překonal minulou sezonu. A hlavně jsem rád, že jsme tu dokázali bodovat, ač to možná mohlo být o dva body více, ale to už je teď minulost. Teď přichází důležitý zápas s Karvinou.

Jak říkáš, Karviná se ale pod trenérem Weberem zvedá, dnes rozdrtila České Budějovice 3:0.

A cíl pro nás bude opět vyhrát a sebrat tři body. Bude to velmi těžký zápas, možná ještě těžší jak s Plzní nebo Spartou. Teď musíme oddychnout, dobře se na ně připravit a podat kvalitní výkon.