This text will be replaced
Infografika
květen

Dnes jsou to tři roky od triumfu v Chomutově!

Do klubové historie se zapsal pátek 17. května 2013 zlatým písmem. V dramatickém finále Poháru České pošty v Chomutově jsme porazili Mladou Boleslav po penaltách. Dnes jsou to přesně tři roky od druhého pohárového triumfu.

Připomeňte si s námi, jak probíhalo nervydrásající finále proti soupeři, se kterým se utkáme také zítra na Stínadlech!

Rozhodující utkání pohárové soutěže se odehrálo na neutrální půdě v Chomutově, kam odcestovala i početná skupina jabloneckých fanoušků. Zápas přinesl zajímavou zápletku.

Již v 19. minutě vysunul brankář Michal Špit do rychlého brejku Michala Hubníka, který po krásné individuální akci obstřelil gólmana Millera. Mladoboleslavským se podařilo ještě do poločasu skóre utkání otočit brankami Zahustela a Chramosty.

Do druhého poločasu nastoupili na oživení ofenzivy Kopic s Pitákem. Závěr utkání přinesl napínavou podívanou, ve které sehrál hlavní roli právě střídající Honza Kopic. Nejdříve se trefil v 84. minutě pěknou střelou z dálky a srovnal na 2:2.

Hlavním hrdinou byl i v penaltovém rozstřelu. V první sérii neproměnili své pokusy Ondřejka i Piták. V šesté série trefil Petr Johana pouze břevno a Kopic s přehledem rozhodl o vítězství pro zelenobílé.

Pamětníky vítězného finále z roku 2013 jsou mezi našimi hráči stopeři Vít Beneš a Marek Kysela, univerzál Daniel Rossi, záložník Vojtěch Kubista a brankář Roman Valeš!