Do béčka přichází Jaroslav Diviš!

Třetiligový B tým posílí do nové sezóny zkušený ofenzivní fotbalista Jaroslav Diviš! Čtyřiatřicetiletý fotbalista se zapojí také do trénování mládeže ve Fotbalové akademii Jablonec.

Ofenzivní záložník Jaroslav Diviš se opět přesouvá do fotbalového Jablonce! Jako zkušená opora s ligovými zkušenostmi přichází do našeho B týmu trenéra Jaroslava Vodičky, kde bude předávat své bohaté herní zkušenosti mladším spoluhráčům.

"Je to pro mě výzva a bude to něco nového. Budu se snažit pomáhat mladším klukům, aby se prosadili dál do áčka nebo alespoň do druhé ligy. Po konci na Žižkově se mi ozval Adam Pelta s trenérem Vodičkou, že mě chtějí do týmu. Chvíli jsem nad tím váhal, protože tím defacto končím s profesionálním fotbalem, ale nakonec jsem to přijal, protože do budoucna je to dobrá věc," říká Jaroslav Diviš, který má v české lize na kontě bezmála 150 startů a v nedávno skončeném ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY byl třetím nejlepším střelcem soutěže s deseti góly.

Kromě působení v B týmu v ČFL se také Jaroslav Diviš zapojí do trénování mládeže, aktuálně má B licenci a připravuje se na studium vyšších licencí. "Na trénování dětí se těším. Zase je to něco nového a snad mi to půjde dobře. Budu se snažit učit od trenérů v týmech akademie. Určitě bych chtěl v trénování pokračovat, čeká mě teď kurz Víti Schlesingera ohledně trénování, kde se člověk dozví další věci o regeneraci, mentální přípravě a stravě. Chtěl bych se v trénování dál posouvat, je to dlouhá cesta a doufám, že mi to vyjde," nastiňuje plány do budoucna Jaroslav Diviš.

Právě angažování Jaroslava Diviše je pokračováním naší klubové koncepce, kterou jsme si nastolili. "Chceme přivádět do klubu hráče a trenéry, kteří jsou spojení s regionem, žijí tady a mají co předat mladší generaci. Začalo to u nás Honzou Vošahlíkem a dalším na řadě je teď Jarda Diviš. Časem tu budou další hráči a trenéři, kteří pomohou posouvat výš mladé talenty," říká manažer B týmu Adam Pelta k příchodu Jaroslava Diviše. "Jsem rád, že jsme se domluvili a věřím, že to jablonecké mládeži pomůže. Jak klukům v B týmů, tak i dětem v žákovských kategoriích," dodává Pelta.

Jaroslav Diviš se narodil 9. července 1986 v Hustopečích. Ofenzivně laděný krajní záložník, který hraje hlavně na pravé straně, začínal s fotbalem v klubu 1.FC Slovácko. Tam si prošel všemi mládežnickými kategoriemi. V týmu z Uherského Hradiště si odbyl také svou premiéru v nejvyšší soutěži. 28. května 2007 nastoupil na šest minut na Střelnici proti Jablonci, kdy náš tým vyhrál 3:1 v dramatickém závěru zápasu.

Pak hrál divizi za Hlavici a druhou ligu za Vítkovice, následně přestoupil do Slovanu Liberec. Odtud pak hostoval ve slovenském klubu FK Senica, kam později přestoupil. Po necelých třech letech na Slovensku se vrátil domů na Slovácko v 2014. Po úspěšných sezónách na Slovácku přestoupil do Jablonce. Záložník Jaroslav Diviš odehrál v dresu Jablonce 24 zápasů, ve kterých vstřelil jeden gól. Těžko budeme zapomínat na jeho parádní trefu do sítě Liberce ve vítězném derby na Střelnici, které jsme vyhráli 2:0. V 86. minutě zvyšoval střelou z pětadvaceti metrů na 2:0. V létě 2018 přestoupil do Mladé Boleslavi, hrál pak ještě na Slovácku a uplynulou sezónu strávil v druholigovém Žižkově. Teď se bude podílet na přípravě mladých hráčů v B týmu Jablonce a naskočí do nové trenérské role v žákovských kategoriích.

Author Martin Bergman