Dočekal vystřelil výhru nad Přepeřemi

FK Jablonec FK Přepeře
FORTUNA ČFL B, 9. kolo so 5. 10. 2019, 10:15

V 9. kole FORTUNA ČFL zavítal do Břízek celek FK Přepeře, ambiciózní tým, který má ve svých řadách několik hráčů, kteří prošli Jabloncem. Domácí svěřenci trenéra Jaroslava Vodičky zápas zvládli a béčko Jablonce slaví výhru 1:0!

Od začátku zápasu hrál Jablonec aktivně, ale první šance byla na druhé straně. Tu nohama zlikvidoval brankář Richter. Na straně Jablonce mohl skórovat Haitl, který měl možnost jít sám do zakončení, ale bohužel svůj průnik přibrzdil a obrana se zmocnila míče. Jablonec hrozil také ze standardních situací, ale nedařilo se míč usměrnit mezi tyče. Ani z velké šance Rozkovce, který po standardní situaci tvrdě vypálil, ale gólman míč vyrazil. Z dorážky se nedařilo ani Daníčkovi, který opět trefil jen brankáře soupeře.

Ve 22. minutě se Jablonec dočkal. Haitl táhl míč po pravé straně, zasekávačkou se zbavil obránce, posunul míč do středu vápna k Dočekalovi, který se nemýlil a poslal míč do sítě – 1:0!

Do druhého poločasu udělal trenér Vodička dvě změny, když ze hry stáhl Peřinu s Bredou a do hry poslal Munzara s reprezentantem Černákem. Hosté ovšem naskočili do druhého dějství s vidinou zvrácení výsledku, ale dobře pracující defenziva Jablonce všem pokusům odolala. Zápas byl celkově dost vyhecovaný a hráči si nedali centimetr hřiště zadarmo. Některé verdikty sudích tak byly velmi složité. Po jednom z nich dostal trenér Jablonce Jaroslav Vodička svou první žlutou kartu pro trenéra v kariéře. „Sám jsem překvapený, že to je až v devátém kole. To jsem na svoje poměry vydržel hodně dlouho. Tohle mám stejné jako trenér Petr Rada,“ říkal po utkání s úsměvem trenér Vodička.

Nicméně jeho svěřenci měli několik dalších šancí na skórování. Haitl centroval do vápna, kde hned dvojice hráčů Jablonce netrefila ideálně míč ve skórovací pozici. Krásnou akci na jeden dotek předvedl Jablonec po hodině hry, kdy ve finální fázi našel Daníček kapitána Skuhravého, který tváří v tvář brankáři Přepeř bohužel neuspěl. Kuriózní šance přišla v samotném závěru zápasu. Rozkovec se dostal do úniku po pravé straně, prostřelil brankáře hostů, ale skákající míč do odkryté branky se zastavil pár centimetrů před brankovou čarou v kaluži vody. K dorážce se řítil Daníček, ale ve skluzu míč minul a skončil v síti on. Když na druhé straně v závěru zápasu uspěl brankář Richter a vychytal únik soupeřova útočníka, mohl se Jablonec radovat z dalších důležitých tří bodů!

„Přepeře jsou velice těžký soupeř. Měli teď sérii kvalitních výsledků, věděli jsme o tom, ale strach jsme z nich neměli. Ale respekt, to máme ke každému soupeři. Za vítězství jsem samozřejmě rád, ale bylo to hodně vydřené. Vážím si toho. Byl to zápas opravdu možná o tom jednom gólu,“ hodnotí zápas trenér Jablonce Jaroslav Vodička.

Author Redakce