Doležal: Hra dobrá, ale je třeba zlepšit finálku

FC Viktoria Plzeň FK Jablonec
1:0
FORTUNA:LIGA, 23. kolo so 2. 3. 2019, 15:00

Zápas v Plzni hodnotil náš útočný hrot Martin Doležal. Také on by si přál abychom dobrou hru už podpořili vstřelenými góly a bodovým ziskem.

Martine, před týdnem jste v Boleslavi předvedli velmi dobrý výkon a i dneska jste byli herně lepší než Plzeň, ale nedáváte góly. Co s tím?

Těžko říct… Stejně jako s Boleslaví i dneska jsme nedali góla a oba zápasy jsme prohráli 1:0. Máte pravdu v tom, že sice hra byla dobrá, ale pouze po šestnáctku. Měli bychom zlepšit finální fázi a hlavně centry. Dneska to lítalo hodně nahoru a domácí to stačili vždy odvrátit.

Doma s Opavou jste dostali vyrovnávací gól v 86. minutě, v Boleslavi dokonce ve třetí minutě prodloužení. Má to na mančaft nějaký vliv?

Myslím si, že ne. Kdyby to mělo vliv, tak bychom určitě dneska nehráli tak, jak jsme hráli. Spíš mě dneska mrzí, že dostaneme ve dvacáté minutě gól po odraženém balonu, Procházka to prostřelí a brankář to přes hráče viděl až v poslední chvíli. Pak nastřelím tyčku a z toho tlaku, který jsme měli, jsme si vytvořili víc šancí. Bohužel nám to tam prostě teďka nepadá. Na finální fázi budeme muset ještě zapracovat.

Na tu tvou tyč brankář Hruška ani nereagoval. Viděl si to už v brance?

Šel jsem tam s Lůďou (Pernica) do souboje a snažil jsem se hlavně to hlavou trefit. Pak jsem viděl balon, jak letí do brány, ale nakonec se to odrazilo od tyče

ven a je jen škoda, že tam některý náš hráč nedobíhal.

Jaké to bylo hrát proti kvalitní plzeňské stoperské dvojici, zvláště proti tvému bývalému spoluhráči Pernicovi?

To, že nastoupí Perňa jsme čekali a myslím si, že hrál dobře. Jak s ním, tak s Hubníkem to je hrozně složitý. V soubojích jsou lokty, ruce, ale člověk to musí přijmout a taky něco rozdat. Jednu situaci jsem tam vyřešil špatně, tam jsem měl jít asi sám, ale místo toho jsem to přihrával Trávovi (Trávníkovi). Jinak jsme si ve vápně nevytvořili ani nějaké závary. Zkrátka nás bylo ve vápně málo a domácí obrana dobře bránila.

Bylo tam nějaké hecování s bývalým hráčem Jablonce s Pernicou?

Nevím, jestli si psal s Hybšou (Hübschmanem) a Vlastou (Hrubým), s těma byl největší kamarád. Něco tam proběhlo, ale jinak mi Perňa připadal takovej zvláštní, neburcoval to jako u nás v Jablonci. Ale určitě si přál vítězství a po utkání byl spokojenej. Já budu jen rád, když se mu bude dařit.

Hrajete dobře, ale někteří soupeři (Sparta) vám trošku odskočili a už by to chtělo přidat góly.

Je pravda, že některé výsledky nám až tak moc nenahrávají, ale my se díváme furt nahoru. Chceme zůstat v první šestce a v ní být co nejvýš, ale záleží na tom, jak ty zápasy budeme zvládat hlavně gólově.