Doležal a Svoboda, co řekli po Baníku?

FK Jablonec FC Baník Ostrava
Synot liga, 21. kolo pá 11. 3. 2016, 17:30

Příliš do řeči nebylo po domácí remíze s Baníkem Ostrava nikomu z jabloneckého kádru. Svůj pohled na páteční utkání přináší střídající útočník Martin Doležal a legendární Rudolf Svoboda.

Mysleli jsme si, že to půjde samo, ale bohužel jsme spadli na hubu, řekl po utkání střelec naší branky Martin Doležal

Jak jsi utkání viděl?

Zápas se mi hodnotí špatně. Baník sem přijel jako outsider. Přijel s tím, že tady nemají co ztratit. My jsme si naopak mysleli, že to půjde samo, ale bohužel jsme spadli na hubu. Z naší strany to bylo bez pohybu a prakticky jsme se nedostali do šance. Po standardce dali hosté gól a potom jsme to už honili. Trenér střídal dva hráče už asi v 35 minutě s tím, abychom to změnili a přišlo vyrovnání. Já jsem rád, že jsem gól dal, ale v závěru jsem mohl dát ještě druhý. Ale bohužel jsem to zase netrefil. Měli jsme penaltu, ale asi jsme urazili boha nahoře a nedali jsme to.

Říkal si, že jste si mysleli, že to asi půjde samo. Nemohlo se stát, že jste Baník lehce podcenili?

Možná tam podcenění bylo. Prostě jsme si mysleli, že ty mladý kluky, co sem přijeli, porazíme a potom se stalo, že jsme s nimi místy nedokázali hrát vyrovnanou partii. Takže se něco musí změnit. Každý musíme začít sám u sebe a v úterý v poháru to nějak zlomit. Jinak bude sezóna ztracená.

K vítězství chyběl gól, ale co tomu chybělo herně?

Zápas byl hodně o běhání, o nabídce, někdy jsme nestíhali balony. Zdá se mi, že někteří hráči jsou v domácích utkáních pod tlakem. Jakmile zkazí jeden balon, diváci začnou pískat. Prostě se někdo z toho položí. Já prostě nevím, každý musí prodat tu kvalitu co má a pak to asi půjde.

V kabině jste se zdrželi déle? Měl trenér nějaký proslov?

Proslov ne a co řekl, to si nechám pro sebe. Prostě každý musíme začít sám u sebe. Není možné, aby nás tady soupeř, který je na posledním místě, skoro porazil.

Takže se dá říct, že to, co jste předvedli, se dá nazvat ostudou?

Ne ostudou, ale megaostudou. Teď si musíme nasypat popel na hlavu a v úterý zvládnout pohár. Kdybychom byli vyřazeni, tak už asi není o co hrát. Vršek nám prchá.

Můžeš popsat tvůj gól?

Byl tam centr, já jsem viděl, že si tam Standa (Tecl) nabíhá a dal mi to hlavou. Já jsem si dal tělo před obránce. Vždycky se snažím otočit a střílet a zaplaťpánbůh se to po dlouhé době podařilo. Dal jsem góla, ale bohužel to nevedlo k vítězství. V první půli jsem tam měl ještě dvě hlavičky a z té jedné jsem mohl přidat další gól. To jsem ale netrefil.

Ostrava si za své nasazení a bojovnost bod zasloužila, řekl po zápase Rudolf Svoboda, legenda jabloneckého fotbalu

Utkání skončilo nerozhodně. Jsi z toho zklamaný?

Před zápasem si každý myslel, že jim dáme čtyři, pět gólů, takže asi jo. Na druhou stranu však musím říct, že Ostrava tady hrála opravdu dobře.

V čem se ti tolik líbila?

Hlavně v pohybu. Hráči bojovali a u všeho byli dřív. Byli to mladí kluci a hráli dobře. Jablonec měl víc šancí, bohužel nedal penaltu a další šanci v závěru neproměnil. Podle mě je nakonec remíza asi spravedlivá. Myslím si, že ostravští mají do budoucna dobrý tým.

Jablonecký mančaft nepodal dobrý výkon a hosté toho využili k zisku jednoho bodu. Nescházel ti v něm někdo, kdo by do hry přinesl trochu tvořivosti?

To určitě. Pamatuju se, že když jsem hrál, vzal jsem balon, obešel protihráče a přihrál nebo vystřelil. A dneska jsem neviděl, že by někdo někoho obešel nebo něco vytvořil. Nelíbí se mi třeba, že když je někdo s balonem na trestňáku, tak ho dává dozadu na stopera. Můžeš zkazit, ale musíš to zkusit. A hlavně ať jde balon dopředu. My jsme tam bohužel neměli záložníka, který by to dopředu a do běhu dal.

Hlavně v závěru měli domácí po centrech velké šance, vítězný gól však nedali.

Jo, to máš pravdu. Na druhou stranu tady Ostrava hrála dobře a myslím si, že si bod zasloužila.