Doležal věděl, že při gólu zakončí hlavou

SFC Opava FK Jablonec
FORTUNA:LIGA, 21. kolo so 27. 2. 2021, 14:00

Svým pátým gólem v sezoně zajistil útočník Martin Doležal jabloneckým barvám tři cenné body ze hřiště ohrožené Opavy. I proto jablonečtí po čtyřech kolech opět naplno bodovali.

První poločas se nám tolik nedařilo, souhlasíš?

Když jsme se v prvním poločase dostali dopředu, tak to bylo většinou po stranách a nebo po nějakém nákopu. První půle ale celkově byla jen o soubojích, nikdo nechtěl udělat chybu. Sám jsem se do hry moc nedostal.

Zlepšilo se to až po změně stran.

Do druhého poločasu jsme vstoupili dobře. Soupeře jsme si rozkombinovali, po stranách jsme je dokázali přehrát a dostávat se do šancí. Jsem rád, že jsem dneska mohl týmu gólem.

Trenér si na tiskové konferenci pochvaloval skvělý trávník, jak jste se na tom pažitu cítili?

Je to jinačí, když hrajete na normální trávě, než když hrajete na tom, co máme my teď v Jablonci. Člověk se na tom lépe pohybuje, může se víc zapřít a jít tak lépe do soubojů. Nemusíte tolik kontrolovat balon, aby vám neuskočil. Trávník byl připravenej super. Našim středním záložníkům, kteří umí dát skvělé balony, to pomohlo. Domácí jsme dokázali přečíslit a do vápna lítaly centry.

Před Opavou jsme čtyři zápasy nevyhráli, cítili jste se v útlumu?

V Ostravě jsme udělali dvě penalty, které rozhodly. Proti Boleslavi jsme nehráli špatně utkání, ale ze závarů jsme tam nedokázali dotlačit gól. Se Slováckem jsme udělali hloupé chyby, soupeř měl tři šance a dal tři góly. Ten zápas jsme nezvládli a vyříkali jsme si to. Teď jsme si řekli, že jedeme do Opavy pro tři body, že chceme vyhrát, a to se nám podařilo.

Rozhodla tvá gólová hlavička, do které si se ukázkově položil. Byla to těžká pozice?

Jo byla. V první moment jsem si říkal, že jsem si to mohl vzít. Ale kluci mi říkali, že kdybych si to zpracoval, tak by mě tam někdo dorazil. Byl jsem tak nějak rozhodnutej, že do toho půjdu hlavičkou. Jsem rád, že jsem to trefil k tyčce a brankář na to nedosáhl. Fenďa (Fendrych) mě tam ale pak ještě dvakrát vychytal. Jednou se mnou šel do hlavy, při druhé šanci jsem to měl na dlouhou nohu, chtěl jsem mu to píchnout mezi nohama, on to bohužel přisedl. I proto jsem rád, že jsme to ustáli.

Skoroval si poprvé v novém roce, ulevilo se ti?

Gól jsem potřeboval, jsem rád, že jsem ho dal. Doufám, že v tom budu pokračovat. Ted máme pauzu, protože nám odložili Sparta, tak asi nějak víc potrénujeme, abychom byli připraveni na zápas v Brně.

Od vyrovnání nás zachránila situace, po které už hlavička domácího Smoly mířila do branky, ale Nešický touhou skórovat na brankové čáře se vystavil do ofsajdu.

Viděl jsem, že to jde do naší brány. Nechápal jsem, proč tam běžel a chtěl to dorazit. Jestli chtěl dát gól on? Nás to zachránilo, že to dorazil. Ten konec už jsme potom odehráli zkušeně na jejich půlce a k ničemu je nepustili.