Dominovali jsme, byl spokojený Rada

FK Jablonec SK Sigma Olomouc
FORTUNA:LIGA, 6. kolo ne 26. 8. 2018, 18:00

Tři body za tříbrankové vítězství těšily po skončení zápasu jabloneckého lodivoda Petra Radu. Jak hodnotili nedělní utkání na Střelnici oba trenéři?

Po tříbrankové porážce měl hodně daleko ke spokojenosti kouč Sigmy Olomouc Václav Jílek, který překvapil i svým hodnocením. „Viděli jsme průměrné ligové utkání. Ani jedno z mužstev nebylo dominující, domácí jen byli aktivnější a nebezpečnější. Přestože v prvním poločase jablonečtí neskorovali, v druhém se jim to už povedlo. Vždy dostaneme první gól a pak na to nedokážeme reagovat. Měli jsme tam pak sice nějaké situace, ale naše chování kolem šestnáctky není optimální. Chybí nám tah na branku. To Martin Doležal v dresu protivníka nám ukázal, jak se má pracovat v pokutovém území soupeře,“ zhodnotil kouč Sigmy, který s týmem nyní bojuje na dvou frontách a ve čtvrtek ho čeká odveta Evropské ligy v Seville. „Nemělo by to mít na hráče vliv, měli by to zvládnout. Je potřeba si uvědomit, že v takovém režimu jsme zhruba čtyři týdny. Není to otázka fyzické kondice, ale mentální síly. Dostáváme první branku a pak nedokážeme najít odpověď,“ řekl k nabitému programu olomoucký kouč.

Spokojenost čišela po třetím vítězství v řadě z jabloneckého kouče Petra Rady. „Jsem rád za výhru, furt jsem měl v hlavě náš zápas s Olomoucí z jara, kdy jsme taky měli hodně šancí ale skončilo to bez branek. Dneska jsme byli odměnění třemi góly. Po celý zápas jsme dominovali, tlačili jsme se dopředu. Jen díky výkonu brankáře Buchty to bylo o poločase stále 0:0. Hráče jsem upozorňoval, že Sigma bude zlobit z brejkových situací. Naše šance přišly i po změně stran a my je proměnili. Bylo štěstí, že jsme brzy dali na 2:0, pak jsme mohli sáhnout do sestavy. Chtěl jsem střídat Trávníka, ale vyplatilo se ho tam nechat a on dal nádherný třetí gól z kroku. Podruhé jsme nedostali branku, mančaft musím pochválit za hodně dobrý výkon,“ byl spokojený jablonecký lodivod, kterého těší hra i postup vzhůru tabulkou. „Na naší hru se dá koukat, hrajeme směrem dopředu a to jsme ještě spoustu šancí nedali. Pohled na tabulku je už příjemnější, ale nesmíme se tím nechat ukolébat. Čeká nás zápas s Opavou a pak můžeme něco vyhodnotit v repre pauze,“ dodal kouč a opět pochválil dvougólového střelce Doležala. „Nechtěl jsem ho vystřídat. Dva góly dal, ale tady nejde tak o jeho dosažení hattricku, ale o to co odvede pro tým. Za svou práci si góly zaslouží. Když takhle bude pracovat, tak se toho hattricku brzy dočká,“ zakončil s úsměvem Rada pozápasovou tiskovou konferenci.