Dorost U19 doma nestačil na Benešov

FK Jablonec SK Benešov
1:3
Česká dorostenecká liga, 12. kolo so 29. 10. 2016, 10:00

První a vcelku zaslouženou domácí porážku si připsal starší dorost FK Jablonec v utkání 12. kola České ligy, ve kterém podlehl soupeři z Benešova 1:3 (0:2).

Ze strany Jablonce byl první poločas prachbídný a dvoubrankové vedení soupeře bylo ještě milosrdné. Ve druhém poločase šli hosté dokonce do třígólového náskoku a následný tlak Jablonce přinesl jen jedinou branku až deset minut před koncem. Navíc Jablonci ani nepomohlo vyloučení benešovského kapitána a téměř půlhodinová přesilovka.

Hosté šli do vedení už v 8. minutě, kdy pravou stranou pronikl k vápnu Filip, který centrem našel uvnitř vápna nekrytého Kulhavého, pro nějž nebylo problémem poslat míč do jablonecké sítě. Domácí odpověděli akcí Petržilky v 11. minutě, který dlouhým míčem našel nalevo Schöna, jehož střelu gólman Lehký kryl. Ve 14. minutě přišel Hitka ve středu hřiště o míč, ten získal Kulhavý, který obloukem přes Richtera jen těsně minul levou tyč jablonecké branky. A do třetice se do gólové šance dostal opět Kulhavý ve 23. minutě, kdy se ocitl s míčem sám před Richterem, který však jeho střelu po zemi odrazil. Ve 34. minutě přišel Mička v souboji s Filipem zbytečně o míč a kapitán hostí celkem pohodlně obloukem poslal míč za Richterova záda podruhé do sítě. Prakticky v další minutě z dálky prudce vypálil Filip a míč mířicí pro břevno Richter vytěsnil nad branku. Jablonec byl dosti bezradný a vůbec se mu nedařilo dostat se alespoň na dostřel soupeřovy branky. Naopak Richter musel v 36. minutě mařit další gólovku Kulhavého sražením míče na roh. Ve 44. minutě vystřelil Smíšek z dálky druhou střelu jablonecký směrem k brance soupeře, kterou stejně minul.

Druhý poločas začal Jablonec náporem ve snaze nepříznivý vývoj zápasu zvrátit. Ve 46. minutě pronikl Jelínek zprava do vápna, přihrál míč na hranici malého vápna Smíškovi, který branku přestřelil. Za tři minuty do vápna zleva prošel Schön a jeho finální přihrávku soupeři srazili na roh. Snahu a úsilí domácích zmařila v 56. minutě třetí branka v jejich síti. Po rohu Benešova z levé strany Richter srazil míč přímo k noze Haška, který zblízka potřetí rozvlnil domácí síť. Přesto se jablonečtí nepoložili a pustili se do dobývání branky hostí. V 61. minutě Schön přihrál zprava do vápna Jelínkovi, který jen těsně mířil nad branku. V 65. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen kapitán Benešova Filip a Jablonci nastala 25 minut dlouhá přesilovka. Hosté tak velmi zhustili obranu a domácí se snažili ji překonat a dostat se do výsledkového kontaktu. V 72. minutě vyslal pěknou prudkou střelu Hlůže, ale gólmana nezaskočil. Obdobně pálil v další minutě po zemi Hitka se stejným efektem. V 80. minutě se po skrumáži před benešovskou branku míč z kopačky Kratochvíly přece jen dostal – 1:3. V 85. minutě měl na hlavě druhý gól Mička po rohu Hlůžeho zprava, ale míč proletěl nad brankou. Více se už domácí nedokázali prosadit, a tak se z výsledku radovali hosté.