18
duben
2022

Dorost U19 na Velký pátek podlehl Teplicím

V utkání 21. kola České ligy podlehl v pátek v Duchcově jablonecký starší dorost celku FK Teplice 0:2 (0:0). Po více než vyrovnaném prvním poločase Jablonec v tom druhém značně polevil, iniciativu převzali domácí, kterou korunovali dvěma góly.

ČL, Kolo: 21, Datum: 15.4.2022

FK Teplice - FA Jablonec 2:0 (0:0)

Sestava FA Jablonec: Reiner – Drda (79. Jodas), Malý, Chládek, Ryml – Stibor, Linhart (70. Schober), Kubín, Nykrín (79. Jandura D.) – Svrček, Werani (79. Kochánek)

Trenéři: Just, Mička, Klucký

Branky FA Jablonec: -

Potrestaní FA Jablonec: ŽŽK – 42. Linhart, 68. Ryml

Sestava soupeř: Četverik – Bartoš, Trnovec (90. Sůra), Lána, Jamrich – Cohla (90. Čítek), Korselt, Pokorný (90. Kříž), Kolář – Bejček (66. Bzura),

Vachoušek (79. Vacek)

Branky soupeř: 55. Bejček, 64. Vachoušek

Potrestaní soupeř: ŽK – 89. Vacek

Hřiště: Duchcov - tráva

Rozhodčí: Martínek, Havel, Karrman; delegát: Černý

Komentář: V úvodu utkání měl Jablonec dvě možnosti ke skórování. V 6. minutě poslal Werani z levé strany míč do vápna, kde Svrček hlavou pálil těsně vedle. Ve 14. minutě po rohu z levé strany a prvním odrazu střílel Nykrín, znovu odraz tentokrát ke Svrčkovi, jehož střelu domácí odrazili potřetí. V další minutě přišla gólovka domácích, ale Vachoušek z malého vápna přestřelil. Rána Weraniho ve 20. minutě skončila v náručí gólman Četverika. Ve 25. minutě centr z trestného kopu Stibora zleva Chládek ve vápně poslal hlavou těsně nad branku.

Ve druhém poločase se obraz hry výrazně změnil. Domácí zvýšeným tlakem jablonecké přehrávali a dostávali se do šancí. První přišla ve 49. minutě, kdy po rohu z levé strany Vachoušek pálil do břevna. V 55. minutě šly Teplice do vedení brankou Bejčka, který zadákům Jablonce unikl a po zemi poslal míč do sítě. V 63. minutě nebezpečně vypálil Vachoušek, ale Reiner střelu lapil. A Vachoušek byl úspěšný za minutu nato a podobně jako u prvního gólu zvýšil na 2:0.

Sestavil: Pavel Bursa